Zdeněk se těší na jeho slepičí polévku, „až bude muset Vláďa skočit pro slepici k sousedům za plot“. „Chtěl jsem,“ směje se hostitel, který se naštěstí neurazil, „ale všude byly kamery.“ Ústecká partička se předvede hned první večer pěkně zvesela, holky jsou dračice a u stolu se rozhodně nikdo nestydí!
Prostřeno – 12.5. 2015 – Petr:
![Prostřeno 12.5. 2015 - Petr Prostřeno 12.5. 2015 - Petr](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/prostreno-12-5-2015-30.jpg)
„Má náskok, má výhodu, to není to fér,“ myslí si o tom soupeři. A ještě ke všemu se přidá Vladislav, že jeho sestra už taky v pořadu vařila. No tohle! „Furt se válíme, buď v obýváku, nebo v ložnici,“ říká o svém životě s přítelkyní druhý hostitel.
Teď to ale v pořadu Prostřeno s datem 12.5. 2015 nebude až taková pohodička, protože do kuchyně opět míří Zdeněk a opět hrozí, že se něco připálí. I když Petr saláty nemusí, začne se salátem Caesar podle receptu Zdeňka Pohlreicha. „U nás ženských to Petr se salátem vyhrál, strefil se nám do chuti,“ říkají holky, bude to tak i nadále? Je polévkou uzený vývar, nebo uváděná česnečka? Česnek tam prý vůbec není cítit.
A jaké bude v pořadu Prostřeno s datem 12.5. 2015 další minus? „Nedodržel meníčko,“ myslí si Kateřina. Časová prodleva mezi polévkou a hlavním chodem je nekonečná, navíc výsledek tomu neodpovídá. Burgundské hovězí je bez omáčky, maso je připečené a místo vinné omáčky zbyl jen omastek.
A když jídlo konečně přistane na stole, hosté ho nemají čím jíst! A v tiramisu otravují malinová zrníčka! Zato u motokár se soupeři pěkně vyblbnou, jenže hostitel zuří a slibuje odplatu.