Myjete správně maso?
Každé maso, které koupíme v obchodě, je nutné nejprve omýt. Maso myjeme vždy v teplé vodě, jelikož studená voda ho zbavuje důležitých živin.Jak na ztvrdlé maso?
Když přelijeme ztvrdlé maso trochou koňaku, opět změkne.Co s připáleným masem?
Z připáleného masa okrájíme tmavé části, vložíme ho do čisté nádoby a přidáme špetku jedlé sody. Poté můžeme maso dopéct. Takto upravené maso by již nemělo být cítit připálením.Jak správně grilovat?
Nepodpalujte benzinem nebo lihem!Grilovat začněte až podpalovač vyhoří a uhasnou plameny.
o Přímé grilování – griluje se vždy jedna strana a je nutné pokrm otáčet a je vhodný pro pokrmy vyžadující vysokou teplotu a krátkou dobu grilování např. steak, hamburgery, zelenina nebo ovoce.
o Nepřímé grilování tj. grilování s víkem – funguje to, jako v troubě, surovina se peče ze všech stran a není nutné jí otáčet. Vhodné je nahrnout uhlí na jednu stranu a grilovat na druhé. Díky tomu tuk nekape na žhavé uhlíky. Tento způsob je vhodný pro velké kusy masa, celé drůbeže, koláče, pizzu.o
Podzim a zima ale za krátko přinese i chladné dny. A jak víme, tak koření nejen krásně voní a chutná, ale některé léčí a funguje jako prevence proti různým onemocněním. Kupříkladu takový anýzový nebo zázvorový čaj s medem pomáhá proti kašli a nachlazení. Z čerstvé či sušené bazalky si můžete udělat bazalkovou koupel. Po ruce mějte připravenou majoránku, která je vhodná pro inhalace nosních dutin.
V zimním období byste neměli zapomenout ani na česnek, který funguje jako přírodní antibiotikum a jako prevence je k nezaplacení.