A na co se mohou návštěvníci v tento den těšit? Pro malé i velké bude od 11 do 15 hodin u výukového centra ZOO připraven program: zájemci si zde budou moci vydlabat dýni nebo se zúčastnit soutěží. Osvětlené dýně pak poslouží jako svítilny na cestě, kudy se bude v podvečer ubírat lampiónový průvod, a následně i jako krmivo pro některé druhy zvířat.
Vybrané pavilony zůstanou v sobotu 5. listopadu otevřeny až do 17 hodin, např. pavilon slonů, pavilon afrických zvířat nebo centrální vyhlídka v

Lampiónový průvod tentokrát vyjde v 17.30 hodin od pavilonu afrických zvířat v dolní části ZOO a bude se ubírat směrem k východu ze zahrady, kde bude ukončen. Při procházce areálem si mohou účastníci na cestu svítit lampióny, ale i lucernami apod. Vítány jsou i tematické kostýmy a masky. Komu se nepodaří zajistit si lampion v předstihu, může si jej zakoupit před akcí v prodejně suvenýrů u vstupu do ZOO. Areál ZOO bude uzavřen v 18 hodin.
Ukončení soutěže Šípkový podzim
V tento den, tedy v sobotu 5. listopadu, se uskuteční rovněž slavnostní ukončení soutěže ve sběru plodů „Šípkový podzim". Od 9 hodin mohou sběrači odevzdávat své plody na vrátnici ZOO, případně je od 11 hodin nosit do výukového centra ZOO. Ve výukovém centru pak proběhne ve 14 hodin vyhlášení vítězů a předání cen.
Proč slavíme Halloween
Svátek Halloween je spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů a znamená "konec léta". Slaví se o poslední noci keltského roku začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Jedná se o noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím mrtvých je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce, během níž se umisťují rozsvícené lucerny vyřezané ze dřeva nebo tykve před vchod do domu nebo přímo do okna. Tato světla měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Dýně se začaly používat v době, kdy Evropané (především Irové) přijeli do Ameriky. Zde rostoucí dýně shledali většími a vhodnějšími k vyřezávání než řepu používanou na starém kontinentu.