Za poslední dva měsíce se její stav zhoršuje. Myslím, že si i ti dva nejmenší, bylo jim nedávno pět, uvědomují, že prababička se blíží ke konci své cesty. Vědí, že si plete jejich jména a občas s nimi mluví německy. Jsou připraveni podat vodu, Nutridrink i srovnat plenky do zásoby. V pohodě pochopí, že babička už nemá dost síly na to, aby přichystala mikulášský balíček. Přesto ji mají moc rádi. Malují ve školce obrázky a dávají je prohlížet nevidomým očím. Můj syn, který už situaci chápe, plete z pedigu košík, aby si neshazovala léky z nočního stolku. Závodně plave a síly má už dost. Nedávno ho teta poprvé poprosila, jestli by nemohl pomoci s koupáním.
![I stáří umí darovat I stáří umí darovat](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/zena-stara-babicka-detail-hlavy-smeje-se-22.jpg)
Reklama na přestárlé, nemocné a lidi, kteří po celý život poctivě pracovali a vychovávali děti jaksi k dispozici není. Zbývá tedy jen na nás, jak svým dětem stáří představíme. Bude to o slově „beznaděj", „bolest a konec"? nebo raději „prababiččina láska", přestože je už trochu popletená? Senioři dokážou dát dětem to, co my jim kolikrát dlužíme. Bývá to trpělivost, naslouchání, podpora... a častokrát i (sama se za to stydím) finance. Já vím, dobré vztahy nerostou jako kytky na louce a občas se jim nedaří. Chtěla jsem jen říci, že pokud je to jen trošku možné, je dobré si je držet a hýčkat. Všem babčám, babičkám, bábinkám, dědům a dědečkům velký dík za to, že jsou!
Peprmintka - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz