Speciálně na koliky kojence jsme zakoupili polohovací lehátko a musím říct, že občas usnul jen v něm. Když nebyla největší koliková krize, pomohlo chování, houpání v křesílku nebo vození v kočárku, pokud přišla krize (většinou kolem 18 -20 hod.) vzala jsem si malého na sebe a většinou v poloze bříško na bříško šťastně usnul – byly dny, kdy spinkal jen na mně. Díky tomu jsem se i já v polosedě vyspala, i když má krční páteř dostávala zabrat.
Ale přesto, když to na malého přišlo, poletovaly mi v hlavě myšlenky, zda je vše v pořádku a zda malý není nemocný. Přes veškeré snahy Vojtíka bříško trápilo až do 5,5 měsíce. Koliky kojence to už nebyly, ale prdíky Vojtíka stále zlobily a budily ho ze spaní. Všichni říkali - hlavně pediatr - že musíme vydržet tak do 3. měsíce. Pak když neustávaly, měla jsem vyzkoušet vysadit mléčné produkty na cca 10-14 dní. Měla jsem podezření na alergii na mléko, nebo tzv. intoleranci laktózy - ale nepotvrdilo se to. A bylo to kruté, nemohla jsem ani sušenky, čokoládu, prostě nic, co obsahuje mléko. A stejně se nic nepotvrdilo, malého to zlobilo stále.
V 5. měsíci jsem měla zkusit začít dávat příkrmy, a tak snížit množství mléka - stále jsme jen kojili. A opravdu - nyní (Vojtíkovi je 6 měsíců) už máme dopoledne přesnídávku, v poledne masozeleninový příkrm a večer kašičku - bezmléčnou Sinlac, a je to supr. Vojtík se vyspí a krásně prdí. Dokonce od kaše vydrží 5-6 hodin bez kojení, dřív ho vzbudilo bříško, dnes ho vzbudí hlad:-).
Všem maminkám, které to trápí, přeji trpělivost a držím palečky - kolika kojence přejde, jen vydržet.
Také doporučuji knihu od Harveyho Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí, já to četla, až když už jsem sama zjistila, jak malého ukonejšit, ale jsou zde dobré rady a vysvětlení, proč tím některá miminka trpí a jiná ne.
Chytra - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz