1. Komunikuje a informuje
Pořadatelé musí rodičům nabídnout dostatek informací o vedoucích, provozu, programu a o nutném vybavení dítěte.
2. Má prověřeného pořadatele
Informujte se, kdo je pořadatelem tábora a jestli je důvěryhodný. Zda na něho existují reference, má nějakou historii či může případně doložit dobrozdání, živnostenský list nebo zápis v obchodním rejstříku. Důležité je mít informace nejen o táboře, ale i o lidech, kteří ho připravují. A ti by měli být zkušení, vždy s patřičnou kvalifikací.
3. Je zajímavý a bezpečný
Nebojte se zeptat, jaký bude program tábora a k čemu má děti vést. Program by měl být zajímavý, s jasnou strukturou i myšlenkou. A měl by být přínosem pro rozvoj dětí, jejich těla, duše i ducha: pomocí her a sportů mohou děti výborně rozvíjet svou osobnost a naučí se spolupracovat v kolektivu. Program musí být přizpůsobený věku účastníků a v nejlepším případě pak vycházet z dlouhodobé práce s dětmi. Tábor musí být i bezpečný. Pořadatel má akci ohlásit hygienické službě i obecnímu úřadu. A mezi vedoucími nesmí chybět kvalifikovaný zdravotník.
4. Je na dobrém místě
Tábor (včetně zázemí) by měl být na vhodném, ideálně už dříve vyzkoušeném místě a musí vyhovovat hygienickým podmínkám. Ty se dají zajistit i ve stanovém táboře – zeptejte se ale vždy, jak konkrétně bude táborová hygiena vypadat i jak je na tom místo s pitnou vodou.
5. Má průhledné financování
Měli byste se dozvědět, co všechno se hradí z účastnického poplatku. Je dobré také vědět, jaké jsou storno poplatky a jaký postup je třeba dodržet.
Zdroj, foto: YMCA