Plavání v zimě rozhodně není tabu. Naopak! Plavání je tou nejpřirozenější formou otužování a pomáhá zlepšovat imunitu. Pokud si v tomto období, kdy je pošmourno a brzy tma, dopřejete s dětmi lekce plavání, bude to krásný návrat k letní pohodě a navíc si užijete hezký společný čas.
Aby plavání bylo zábavou i zdravotním přínosem, je potřeba dodržet několik nutných rituálů.
1. Po plavání minimálně 30 minut aklimatizace
Po plavání vždy v prvé řadě myslete na správnou aklimatizaci. Je nezbytně nutné, abyste se svým dítětem minimálně třicet minut, a v zimním období opravdu raději až šedesát minut, pobyli v teplé místnosti. Už když vybíráte plavecký klub, kam chcete se svou ratolestí chodit plavat, se proto ubezpečte, že jeho nedílnou součástí je i prostor pro aklimatizaci, nebo nejlépe herna, která vám společně prožitý čas ještě více zpříjemní.
2. Myslete na ouška
Nevysušené uši umí udělat pěknou paseku, přitom postačí myslet na to, abychom vysušili zevní ucho krajem ručníku – u malých dětí lépe jemnější látkovu plenou.
3. Vysušení vlásků
Soustřeďte se na dokonalé vysušení vlásků a chvályhodné je při odchodu použít lehkou čepičku, v zimním období klidně pořádnou beranici. I když dítěti vlásky vysušíte, nebude je mít mokré, ale mohou být stále vlhké. Nebo je naopak, po pobytu v herně, už může mít zpocené.
4. Vždy suché ponožky!
Někdy se stane, že dítě ještě omylem vběhne do převlékárny, kde je vlhko a namočí si ponožky. Jít na tramvaj v mokrých ponožkách není příjemné, mějte raději jedny náhradní.
5. Propocené tričko
Může se také stát, že se vaše dítě v herně tak rozdovádí, že bude mít zpocené tričko. Mějte náhradní, ať se při odchodu můžete převléknout.
Tento článek také můžete