A jak tedy poznat, že je kemp skutečně kvalitní, dobře organizovaný a vedou ho profesionálové?
1. Dostatečná zkušenost
Na prvním místě je ověřit si, jaké má organizátor sportovního kempu zkušenosti s pořádáním podobných aktivit. Pokud je nerealizuje pravidelně několikátou sezonu nebo se sportování s dětmi nevěnuje během roku, nejspíš nebude mít dostatek zkušeností.
2. Kvalitní vybavení v perfektním stavu
Pro dobrou výuku je nutné kvalitní sportovní vybavení v perfektním technickém stavu. Pokud organizátor nic takového nemá, je otázkou, jaká pak bude náplň a samotná úroveň kurzů.
3. Zázemí pro případ nepříznivého počasí
Důležité je ověřit si, zda má organizátor kempu k dispozici potřebné zázemí. Při nepříznivém počasí musí mít zřizovatel sportovního kempu k dispozici vhodné vnitřní prostory – nejlépe tělocvičnu. Nikdo z rodičů přece netouží po tom, aby jeho dítě při dešti nebo ve vedru trávilo vymezený čas někde v místní restauraci…
4. Odborné vedení
Než dítě svěříte neznámým lektorům, neváhejte si prověřit jejich odbornost. Zeptejte se jich na metodiku, abyste měli jistotu, že se vaše dítko bude nejen bavit, ale také se něčemu naučí. A vždy se ptejte na znalost první pomoci.
5. Kvalitní stravování
Při sportování dětem vyhládne, proto je dobré předem si ověřit, jaké stravování pro ně organizátor kempu zajistil. Pokud by to měl být oběd v podobě párku v rohlíku, bude lepší poohlédnout se jinde. Ohlídejte si také, zda je pro děti zajištěn pravidelný pitný režim. Ten je v současných parných létech opravdu nezbytný!
6. Vstřícné storno podmínky
Solidní organizátory poznáte i podle toho, že mají storno podmínky pro případ, kdy dítě onemocní, nastavené tak, abyste měli možnost si za uhrazené peníze alespoň vybrat náhradní termín nebo aktivitu.
7. Možnost půldenní výuky
Pro rodiče malých dětí jsou velkou výhodou kempy, které netrvají celý den, ale jsou jen půldenní.