1. Pohovka nebo stará válenda po rodičích
Průzkumy ukazují, že každý desátý Čech spí na rozkládací pohovce, která je pro celkový odpočinek a regeneraci těla nevhodná. Spánkem strávíme až třetinu života, a proto bychom měli dbát v první řadě na kvalitní postel a matraci.
2. Elektronika
Nejen podle učení Feng shui by měla být ložnice vzdušná a plná energie. Rozhodně se nedoporučuje do ložnice umísťovat televizi, ale ani notebook či počítač. Obzvláště pak mobilní telefon by měl být v dostatečné vzdálenosti od postele. Veškerá elektronika vysílá negativní proudění, které zhoršuje kvalitu spánku i odpočinku. Telefon nás navíc drží stále „v pozoru“ a zapříčiňuje nespavost a další problémy.
3. Sportovní koutek/tělocvična
Ložnice je místem odpočinku, nedoporučuje se sem proto umisťovat jakékoliv cvičební či sportovní pomůcky, nebo ji dokonce napůl využívat jako tělocvičnu.
4. Chaos a nepořádek
Nepořádek, rozházené oblečení, pracovní věci nebo dětské hračky po celé ložnici, to vše zabraňuje proudění energie a může způsobit neklidný spánek.
5. Zrcadla
Do ložnice nepatří ani zrcadla, podvědomě totiž vyvolávají pocit, že v místnosti nejsme sami a narušují tak kvalitu spánku.
6. Výrazné barvy a obrazy
V ložnici se doporučují spíše klidné zenové barvy i obrazy, které dovolí tělu se před spaním uvolnit a zahnat negativní myšlenky. Příliš tmavé barvy mohou vyvolávat deprese. Křiklavé barvy zase nedovolí tělu se zklidnit. Pokud takové barvy v ložnici chcete, je lepší se o jejich správném použití poradit s odborníkem.
7. Těžké předměty a lustry nad postelí
Těžké předměty jako jsou například ohromné křišťálové lustry, nepatří nad postel. Podvědomě mohou vyvolávat strach, který bude bránit kvalitnímu spánku.
8. Postel nasměrovaná ke dveřím
Nikdy si pořádně neodpočinete, pokud budete mít hlavu v prostoru nebo dokonce nasměrovanou ke dveřím. Podvědomě to v nás vzbuzuje pocit potencionálního nebezpečí. Čelo postele by mělo být vždy umístěno u zdi.
Zdroj, foto: Johann Malle