1) Pro děti a starší lidi je snazší, pokud je sprchový kout zarovno s podlahou. Taková vanička však vyžaduje odtok v podlaze a kvalitní sprchovou zástěnu s dobrým těsněním a snadným čištěním.
2) V hlubších sprchových koutech si zase kdykoliv užijete chladivou nebo naopak zahřívací lázeň chodidel, posadit se nebo je využít při koupání dětí i domácích zvířat.
3) Novodobým trendem jsou obří sprchové vaničky až 180x90 cm, které si můžete dopřát, pokud v koupelně nešetříte centimetry a nevadí vám otevřený prostor.
4) Současný trh nabízí nejrůznější tvary materiály, povrchové úpravy i barevné varianty od akrylátových přes pevnější minerální vaničky s protiskluzovou úpravou nebo plastických povrchem. Obdélníky, čtverce a čtvrtkruhy patří stále k nejoblíbenějším tvarům, výjimkou však nejsou ani pětiúhelníkové nebo kulaté.
5) U kvalitních značek jsou samozřejmostí zástěny s bezpečnostním sklem a protišpinivou úpravou. Vybírat můžete z pevných, otočných, výkyvných, shrnovacích nebo zašupovacích, podle vašich preferencí a prostorových možností. Pokud patříte k urostlejším, všímejte si také výšky – nabízí se většinou od 180 do 195 cm!
Čtěte také:
Průtokové ohřívče - vše, co potřebujete vědět
Což takhle dát si koupel aneb Vybíráme vanu
Zdroj: Gustavsberg
Lydias
ChytráŽena.cz
Lydias
ChytráŽena.cz