Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.11. 2024
Dnes má svátek Emílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Cesta ven ze šíleného světa

22. 02. 2016 | Knižní tipy
Název knihy:
Cesta ven ze šíleného světa

Autor: Jan Menděl
Nakladatelství: Noxi
Datum vydání: 2/2016
Formát: 125 x 200 mm
Počet stran: 224 stran
Vazba:
Cena: 249 Kč

V nakladatelství Noxi vychází knižní debut českého autora určeným všem, kdo se snaží žít duchovní život uprostřed hektického ruchu světského života. Kniha Cesta ven ze šíleného světa vznikla na přání mnoha čtenářů autorových článků a afirmací, které si za posledních více než pět let získaly na internetu velkou oblibu.


Žijeme ve světě, kde je stále těžší uchovat si psychické zdraví a vnitřní rovnováhu.

Mnoho lidí se proto začíná odklánět od hektického a materialistického životního stylu a snaží se vést alternativnější a duchovnější způsob života. Tento přechod ovšem není zdaleka jednoduchý, neboť ezoterika se za poslední roky stala velmi populární a lukrativní oblastí, která je plná často protichůdných směrů, rozporuplných názorů a scestných učení. Vyznat se v nich, neztratit se a najít si svou zlatou střední cestu není vůbec snadný úkol.

Jan Menděl se od svých 13 let intenzivně zabývá duchovními naukami. Ve svém volném čase se věnuje psaní, překladům a osobnímu poradenství. Více o něm naleznete na www.janmendel.com. V této knize předkládá své osobní poznatky, postřehy a závěry, které se pro čtenáře mohou stát hodnotným pomocníkem a průvodcem při hledání vlastní vnitřní pravdy a hlubšího smyslu života.

Cesta ven ze šíleného světaO autorovi knihy

Cesta ven ze šíleného světa

Jan Menděl se narodil v Příbrami v roce 1983. Od roku 1996 se intenzivně věnuje duchovním naukám. Díky řízení osudu se hned v začátcích dostal k hypnóze, která mu dala nahlédnout do hlubin lidského ducha a s jejíž pomocí mnoho let prováděl příležitostné regrese. Duchovno má pro něj význam jedině tehdy, pokud ho člověk dokáže využít v každodenním životě   k blahu svému a svých bližních. Rád se dělí o svoje myšlenky a zkušenostmi s těmi, které to zajímá, a proto vznikly stránky www.janmendel.com, kam čas od času vloží nějaký svůj článek. Ve svém volném čase se kromě psaní věnuje překladům a osobnímu poradenství. Je zakladatelem facebookové stránky Afirmace, kam denně již mnoho let píše krátké inspirativní texty k zamyšlení. Nyní přichází s knihou, ve které předkládá své zkušenosti, poznatky a názory o tom, jak může člověk vést duchovní život v tomto moderním šíleném světě, aniž by z něj musel utíkat.

Ukázka z knihy Cesta ven ze šíleného světa


Náš svět

Za posledních několik desetiletí se život v naší společnosti neuvěřitelně změnil. Explozivní vývoj technologií se promítl do všech oblastí světského života, které díky tomu udělaly ohromné pokroky. Věda, medicína, strojírenství a jiné obory se nám mění před očima a lidstvo se oproti předchozím staletím posouvá nezvykle rychle. Společnost procitá nebývalým způsobem. Zatímco ještě před 100 lety žili lidé v kleštích nesmyslných společenských pravidel a zákonů, slavíme dnes svobodu, ve které jsou si muži a ženy rovni, kde sociální původ ztrácí jakýkoliv význam, kde se lidé mohou oblékat, jak chtějí, mohou hlásat do světa, co chtějí, muži a ženy mohou žít s partnery stejného pohlaví, uzavírat sňatky a adoptovat děti, barva kůže či etnický původ nemá téměř žádnou hodnotu nebo vliv. Lidé jsou si blíž. Během několika hodin se můžeme přesunout o tisíce kilometrů, jedním kliknutím se můžeme vidět a slyšet s kýmkoliv kdekoliv na světě. Všechny informace jsou nám dostupné, kdekoliv máme přístup k internetu, který je už téměř všude. Máme hojnost jídla, pití, věcí. Máme všeho mnohem více, než skutečně potřebujeme. Prostě máme všechno. Kdybychom se vrátili v čase o 200 let zpátky a někomu tohle vyprávěli, řekl by si určitě, pokud by nám vůbec uvěřil: „Páni, to musí být ale nádherná a šťastná společnost!“ A přesto naše společnost není vůbec nádherná, a šťastná už teprve ne. Ale proč? Proč…? Když jsme byli děti, vychovávala nás rodina a později také škola. Z toho, co jsme viděli a slyšeli, jsme pochopili, že musíme být hodní, že musíme poslouchat, že se musíme dobře učit. Věděli jsme, že jednou budeme také velcí, budeme chodit do práce, oženíme se nebo vdáme, budeme mít děti a pak budeme staří a jednoho dne zemřeme. Některým dětem bylo řečeno, že půjdou do nebíčka, jiným bylo vysvětleno, že po smrti už nic není, konec, tma. Když jsme chodili na hřbitov, ukazovali nám dospělí: „Tady leží dědeček.“

Pro většinu dětí to byla děsivá představa, ale časem jsme si na ni všichni zvykli a začali ji brát jako normální. Smysl života nám nikdo nenabídl ani nevysvětlil, i když se všichni tvářili, že životu rozumí mnohem lépe než my, „protože my jsme ještě moc malí“. Pochopili jsme, že je super, když se můžeme na něco těšit, dělalo nám to radost, a tak se dětství stalo šňůrou šťastných bodů a v prostoru mezi nimi jsme přežívali svůj nudný šedivý školní život tím, že jsme se těšili na další bod, který byl někdy dál a někdy blíž. Sem tam se však stalo, že žádný nebyl v dohlednu. Pak se naše dětská duše zasmušila a otupěle plnila svoje povinnosti v naději, že se zase nějaký ten světlý bod objeví. Postupně jsme rostli a začali chápat, jak funguje svět. Z příkladů kolem sebe jsme uvěřili tomu, že má-li se člověk cítit šťastný, musí být úspěšný. Chtěli jsme mít dobré známky a být chválení, chtěli jsme být krásní a žádaní, chtěli jsme být v něčem dobří a uznávaní. Chtěli jsme mít hodně peněz a být bohatí. Peníze hrály ve většině rodin jednu z nejdůležitějších rolí. Všude kolem sebe jsme jasně viděli, že kdo je má, má se lépe, a kdo je nemá, má se hůř. Proto si většina z nás už ve velmi raném mládí přála peníze. To ovlivnilo nemalou řadu dětských myslí a směr jejich prvních kroků v dospělém životě. Ve chvíli, kdy jsme opouštěli školy a chystali se na vstup do světa pracujících, byla podstatná část našich cílů, snů a tužeb silně ovlivněna penězi, ať už přímo nebo nepřímo. Také vztahy formovaly od prvních školních lavic naše představy o životě. Už jako malé děti jsme pochopili, že hezké holky si vybíraly hezké kluky, a naopak. S těmi tlustými a ošklivými nikdo nechtěl „chodit“. Naštěstí se kamarádství těmito kritérii téměř neřídilo, a tak mnoho z nás už tehdy pochopilo, že přátelství je jistější a dostupnější než to, s někým „chodit“.

Tuto knihu Cesta ven ze šíleného světa koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Noxi.



ZUZI
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !