-Komerční sdělení-
Dnes už to chodí trochu jinak.
Pojem chytrá domácnost už jste nejspíš zaslechli. Ale co to vlastně znamená? Jak vám může chytrá domácnost usnadnit život a jak si ji vlastně pořídit? Možná vás překvapí, že už to dávno není tak složité, jak si třeba myslíte.
Co vlastně znamená pojem chytrá domácnost a pro koho je určená? Začneme od konce. Chytrá domácnost (nebo inteligentní domácnost, smart home, chytrý dům atd.) je úplně pro všechny.

Její výhody ocení lidé z města, ať už bydlí v bytě, nebo v domě, chataři, pejskaři, ti, kteří dbají na bezpečí svého majetku nebo třeba svých malých dětí anebo například alergici či astmatici. Ale i všichni ostatní.
Úplně v základu můžeme říct, že vám chytrá domácnost usnadní život. Nabídne vyšší komfort v rámci ovládání domácích spotřebičů a jejich vzájemné propojení. Výhodou je, že chytrou domácnost, tedy i všechny produkty samostatně, můžete ovládat třeba i skrze jedinou aplikaci v mobilním telefonu, a to dokonce na dálku, třeba i z dovolené.
Mohu mít chytrou domácnost i já?

Dnes, po pár letech, je sice tato možnost stále aktuální, ale pořídit si chytrou domácnost už může doslova každý. Respektive každý, kdo má doma spolehlivé wifi a router. Chytrou domácnost totiž můžete postavit a využívat jen pomocí jednotlivých produktů a aplikace, která je spravuje. Je jedno, zda tu mluvíme o jednom produktu, třeba o zvlhčovači vzduchu, nebo o deseti produktech, které spolu komunikují a fungují tak, aby se vzájemně doplňovaly.
Co si můžu pod chytrou domácností představit?

Nebo máte chatu, kam o víkendu občas zajedete. Nicméně už jen ta představa, že přijedete do vymrzlého domečku, který budete zahřívat pomalu celý víkend, vás děsí. Tento problém vyřeší chytrá termohlavice, kterou nasadíte na topení a topit můžete začít ještě dřív, než se vydáte na cestu. Nebo můžete rovnou temperovat celou dobu, co na chatě nejste. Zároveň bezpečnost na stejné chatě, ale pak naopak i doma, ohlídají kamery, které můžete ovládat stejnou aplikací, jako třeba ten dávkovač jídla i termohlavici. A takových příkladů by byla celá řada.
Úplně jiná písnička to pak je, když už máte produktů víc, komunikují spolu a zapínají, vypínají a zkrátka obecně fungují podle nejrůznějších scénářů, které si můžete sami nastavit. Třeba! Když do své aplikace, která chytrou domácnost spravuje, přidáte i svou televizi (za předpokladu, že ji systém podporuje), můžete si nastavit, že pokaždé, když ji zapnete, vypne se zvlhčovač vzduchu, aby vás při sledování oblíbeného seriálu nerušil.

„Chytrá domácnost už v dnešní době není žádná věda a život usnadní opravdu každému. Počítám, že si většina z nás raději užívá volného času než starostí o svou chalupu, kde už dlouho nikdo nesvítil, takže může lákat zloděje. Přitom třeba to svícení můžete v rámci chytré domácnosti na dálku zařídit, stejně jako pravidelnou kontrolu díky kamerovému systému,“ říká produktový manažer Matěj Nimmerrichter za značku Tesla.
O Tesle a chytré domácnostiV roce 2020 rozšířila tradiční značka TESLA své portfolio o doplnila ho o novou řadu produktů konceptu chytré domácnosti. Jejím cílem je, aby se chytrá domácnost stala běžnou součástí domovů, ať už se jedná o byty, domy, nebo chaty. Tesla chce produkty chytré domácnosti zpřístupnit široké veřejnosti, a to jak fakticky, tak i z hlediska povědomí. V současné době funguje na českém trhu. Ve svém portfoliu se zaměřuje na kamerové systémy, chytré produkty pro domácí mazlíčky nebo produkty z kategorie péče o vzduch.
|