Na zúžení Perského zálivu do Hormuzského průlivu se vyjímá jeden z nejhezčích Arabských emirátů -Ras Al Khaimah. Destinace, která doposud stála ve stínu proslulé Dubaje, avšak nyní se vše mění a Ras Al Khaimah začíná zářit mezi exotickými destinacemi.
Pobřeží blankytného moře zdobí pozvolně klesající písečné pláže, které lemují datlové a pomerančové plantáže.
Idylku dokonalé přímořské destinace doplňují špičkové služby místních hoteliérů. Podél rozlehlých lagun a zálivů se rozkládá město s vybudovanou infrastrukturou. Oáza klidu nedaleko rušné Dubaje nabízí pohodu a dostatek odpočinku. Dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků si zde kvalitně užijí i rodiče s dětmi. Maminky se vydájí na nákupy a tatínek s přáteli si může zahrát golf. Milovníky podmořského světa potěší rozmanitý život pod hladinou. Pravou netradiční show zde nabízí každoročně pořádané velbloudí závody. Spojené arabské emiráty jsou exotikou, kterou chce zažít na vlastní kůži opravdu každý.
Mekka obchodu
Oblast Perského zálivu se považuje za kolébku byznysu. Průzkumem slovenských archeologů se podařilo zjistit, že nevýznamná osada rybářů se proměnila na středisko obchodu dilmunské kultury. Tajemství ukryté více než 6000 let archeologům poodhalily pozůstatky ryb a pecky z datlí. Kdysi proslavené dilmunské datle by tak mohly vrátit část zašlé slávy místům, na která se zapomnělo. Hlavním zdrojem příjmu zde byl v minulosti rybolov, lov perel a obchod s kořením. Díky strategické lokalitě mezi Afrikou a Indií vznikaly na pobřeží zálivu významné přístavy. Některé z nich slouží dodnes.
Obrovskou tradiční komoditou se staly perské koberce. Dnes je nejdominantnější ropa, která přináší okázalost a bohatství arabským krajinám. Perský záliv a přilehlé území okolitých států v sobě ukrývá největší světovou zásobu tekutého bohatství. Bez ropy si nedokážeme představit ani jeden den. Nejvíce produkce odsud míří do Asie a Oceánie. Všechny země si uvědomují, co by se mohlo stát, kdyby o zdroj drahocenné suroviny přišly. Proto se zde denně provádí milióny obchodních transakcí zástupců téměř všech zemí světa.
Zdroj, foto: CK Fisher