-Komerční sdělení-
Vlhčené ubrousky, Bebe Brumík, pláštěnka: Co zabalit dětem na výlet?
Pamatujete si na ty časy, kdy jste vyrazili s partnerem na výlet jen tak, bez batohů a šli jste, kam vás nohy nesly? S dětmi je těmto neplánovaným výletům tak trochu konec. Kromě trasy musíte pečlivě nachystat i veškerou výbavu, která občas může vypadat, jako byste se chystali na měsíční expedici na severní pól. Co je na výlet s dětmi opravdu potřeba?
• Výbavu přizpůsobte věku dítěte
Je samozřejmé, že malé miminko potřebuje něco jiného než prvňák. Pokud tedy máte doma více než jednoho raubíře, myslete na výbavu pro všechny. Jestliže jdete i s vaší drahou polovičkou, můžete si rozdělit batohy podle dětí. Dobrým pomocníkem mohou být i organizéry do batohů, které vám pomohou uspořádat vnitřek podle svých potřeb.• Oblečení na převlečení je základ
Bez náhradního oblečení ani ránu. Vždy s sebou mějte jedny náhradní kalhoty a jedno triko (pro mladší účastníky výletu i spodní prádlo). Nikdy nevíte, kdy se vám dítě vykoupe v kaluži nebo si roztrhne tepláky o větvičky v lese. Do batohu přibalte také pláštěnku, kdyby vám počasí úplně nepřálo. A jestliže jdete na výlet, když svítí sluníčko, nezapomeňte na pokrývku hlavy.
• Svačinka jako motivace i odměna: Jakou zvolit?
Není nic horšího než hladové dítě uprostřed lesa. Zkrátka základem každého výletu je správná svačina pro děti. Jednak s ní můžete děti motivovat, aby došly až do cíle, za druhé je můžete uplácet, když už je „strašně bolí nožičky“ a v neposlední řadě je můžete použít jako bolestné například při odřeném kolínku. A jak by taková svačina měla vypadat?
◦ Nakrájené ovoce a zelenina: Není nic jednoduššího než nakrájet čerstvou zeleninu a ovoce, dát je do krabičky a kdykoliv během výletu uzobávat. Akorát si dejte pozor, abyste nevybrali příliš měkké a matlavé kousky.
◦ Sladkost: Dobroty fungují jako nejlepší motivátor a zároveň jsou zdrojem rychlé energie. Vyhněte se čokoládám, ty se mohou cestou roztéct a děti od nich budou celé umatlané. Například Bebe Brumík je díky šikovnému balení ideální výletní variantou. Brumík mohou děti držet v obale, takže se neumažou.
◦ Kukuřičné křupky: Pro nejmenší i dospělé. Kukuřičné křupky chutnají všem a neměli by chybět na žádném výletě.
◦ Pití: Dostatečný pitný režim je naprostý základ, ať už jste doma, nebo někam vyrazíte. Přibalte s sebou pití pro sebe i pro děti, a pokud jdete na delší túru, zjistěte si, kde cestou můžete zásoby tekutin doplnit.
• Kosmetické nezbytnosti: Kapesníčky, vlhčené ubrousky a co dál?
Dětské ruce jsou zapatlané neustále a pusa je na tom dost podobně. Vlhčené ubrousky jsou tak nezbytností číslo jedna. Budou se hodit, i když děti budou potřebovat na WC. Na druhém místě v kosmetických potřebách jsou bezesporu kapesníčky, které zabrání věčnému popotahování i případným slzičkám. A pokud jdete na výlet v létě, nezapomeňte na opalovací krém, který by měl mít pro děti ochranný faktor 50. Do batohu hoďte i dezinfekci na ruce a balzám na rty.• Lékárnička by neměla chybět nikde
Odřené koleno, štípnutí vosou, zadřená tříska. Nikdy nevíte, co na vás na výletě čeká. A kdo je připraven, není překvapen. Ještě, než vyrazíte, vybavte si krabičku první pomoci, kterou budete moct brát všude s sebou. O lécích se vždy raději poraďte s lékárníkem.
Pinzeta: Bude se hodit nejen na zadřený štěrk, ale také na třísky
Náplasti: Na každé bebíčko
Nůžtičky: Ty se hodí vždy
Prášky na alergii: Ať už pyl, nebo štípnutí vosou, prášky na alergii mějte vždy při ruce
Obvaz: Základ každé lékárničky
Gel při štípnutí hmyzem: Zchladí, ztlumí bolest a pomůže splasknout otok
Dezinfekce: Dnes už štípat nemusí, zeptejte se v lékárně na dezinfekci pro děti
Pastilky do krku: Kdyby se náhodou dostavila bolest v krku
Přípravek na tlumení bolesti: Hlava, záda, noha. Bolet může cokoliv.