Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.11. 2024
Dnes má svátek Kateřina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Detektivní klasika: vhodné čtení do ošklivého počasí

29. 06. 2016 | Knižní tipy
-Komerční sdělení-

Detektivní klasika






Nemohli jste se dočkat léta a ono se vrátilo jarní počasí? Nechce se vám ven? Ideální příležitost sáhnout po knize. Co se k sychravému počasí hodí? Detektivka. Abyste nemuseli pátrat, co si přečíst, tady pro vás máme pár osvědčených tipů.


Agatha ChristieAgatha Christie „3x vraždy:

Deset malých černoušků, Vraždy podle abecedy, Nakonec přijde smrt“


Agatha Christie je klasika. V téhle knížce najdete hned tři výjimečné detektivky. Spojuje je motiv několikanásobné vraždy. V každé z nich se po stopách sériového vraha vydá jiný detektiv.

Nejprve Belgičan Hercule Poirot (Vraždy podle abecedy), pak budeme pátrat v rytmu popěvku Deset malých černoušků ve slavném díle detektivní literatury z roku 1939. Nakonec přijde smrt, i když stará 4000 let. V tomhle příběhu se autorka výjimečné vydává daleko do minulosti až do starého Egypta.



Edgar Allan Poe „Vraždy v ulici Morgue“


Edgar Allan Poe „Vraždy v ulici Morgue“Poe je otcem detektivního žánru. Je autorem první detektivní povídky v dějinách literatury. Jde právě o Vraždy v ulici Morgue (1841). Už tady se nastavila pravidla: chce to vraždu nebo jiný zločin, chce to vyšetřovatele, který se to snaží vyšetřit. Když se autorovi postava detektiva povede, zpravidla ji pak vsazuje i do dalších svých detektivních příběhů.

V úplně první detektivce světa Poe stvořil velkého detektiva Augusta Dupina. Nemá laboratoř a 20 lidí k ruce, jen vlastní bystrý mozek, nepatrné množství stop a výpovědi svědků. No a samozřejmě také lehce nechápavého přítele. Tahle kostra se dost ujala a k dokonalosti ji přivedl Arthur Conan Doyle v Sherlocku Holmesovi.

Poslední poklona Sherlocka Holmese


Arthur Conan Doyle „Poslední poklona Sherlocka Holmese“


Zatímco na Augusta Dupina už si mnozí z nás nevzpomenou, Sherlocka Holmese známe všichni. V tomto románu jde Holmesovi o život. Jeho bytná, paní Hudsonová, na to upozorní Sherlockova přítele doktora Watsona. Ten přijde k Holmesovi do bytu a zjistí, že světoznámý detektiv trpí smrtelnou nemocí, která se jinak vyskytuje na Sumatře, a přenáší se pouhým dotekem.



Motiv koní

Dick Francis„Motiv koní“


Zatímco ostatní autoři se drželi svých osvědčených vyšetřovatelů, Francis měl v každé knize jiného hlavního hrdinu. I když si vlastně byli tak podobní, že to mohl být jeden muž. I Charles Todd. Je to anglický malíř, maluje portréty dostihových koní. Potud je jedinečný, ale má smysl pro spravedlnost, při pátrání po vrahovi své příbuzné neváhá nasadit život, když se policie vydá jiným směrem, on pátrá po vrahovi dál klidně i na vlastní pěst. No nedělá to snad takhle každý hrdina z románu Dicka Francise? Ano, ostatní ještě bývají často nechutně bohatí a stydí se za to. Také se umějí prát, ale nepyšní se tím. Jsou to prostě ti správní chlapi, i když si to o sobě nemyslí.

TIP: Stovky detektivek koupíte na Dobré-Knihy.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 


Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles