Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.11. 2024
Dnes má svátek Kateřina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Chytrá žena

Devět měsíců, devět tipů pro řízení

26. 09. 2017 | Těhotenství
Může bezpečnostní pás způsobit těhotné ženě zranění? Existují nějaké lékařské argumenty proti řízení automobilu? Během prázdnin s častým cestováním automobilem mohou mít některé těhotné ženy obavy, zda je pro ně vhodné, aby usedly za volant. Pokud není ošetřující lékař jiného názoru, je řízení automobilu i v těhotenství naprosto bezpečné za předpokladu dodržování následujících doporučení:

1)    Vždy se připoutejte bezpečnostním pásem: Ve většině evropských zemí mají těhotné ženy povinnost připoutat se bezpečnostním pásem. Spodní část bezpečnostního pásu, vedoucí přes klín, musí být umístěna co nejníže, aby zadržela pánev ženy a netlačila na plod. Diagonální část bezpečnostního pásu, vedoucí přes rameno, musí procházet přes břicho, mezi ňadry a spočívat na klíční kosti.


Devět měsíců, devět tipů pro řízení2)    Snižte riziko vážného poranění plodu na polovinu: Podle nejnovějších studií lze polovině všech možných vážných poranění plodu v případě nehody zabránit správným připnutím bezpečnostního pásu. Bez tohoto bezpečnostního zádržného systému by došlo k přímému nárazu do volantu, který by mohl způsobit vážná poranění, jako jsou předčasné odloučení placenty nebo ruptura děložní.

3)    Mějte břicho ve vzdálenosti 25 cm od volantu: Posunutím sedadla dál od volantu zabráníte poraněním v případě nehody, při níž by se mohla spodní část volantu dostat do přímého kontaktu s břichem sedící ženy.

4)    Vždy aktivujte airbag:
Odborníci doporučují aktivovat oba čelní airbagy pro cestující vpředu, pokud těhotná žena řídí nebo sedí na sedadle spolujezdce vpředu.

5)    Řiďte komfortně a bezpečně v každé fázi těhotenství: Je obrovský rozdíl mezi řízením v prvním trimestru těhotenství a řízením v období od čtvrtého do devátého měsíce. Proto je důležité s plynoucím časem odpovídajícím způsobem měnit nastavení polohy sedadla, uvést opěradlo do maximálně svislé polohy a zaujmout správnou polohu za volantem.

6)    Připněte si doplňkový pánevní pás:
Některé ženy, zejména v pozdní fázi těhotenství, se mohou rozhodnout pro používání pánevního pásu pod svým břichem. Přestože to není povinné, lze tímto způsobem zvýšit komfort těhotné ženy při cestování automobilem.

7)    Volný, komfortní oděv, nízké boty a klidná jízda: Stejně jako za normálních okolností se i těhotným ženám doporučuje nosit při řízení nízké, komfortní boty. Doporučuje se také zvětšit bezpečnostní odstup od vpředu jedoucích vozidel, aby se předešlo náhlým manévrům a nečekaným překvapením.

8)    Dělejte často přestávky k odpočinku: Všeobecně se doporučuje nepodnikat dlouhé cesty. Neustálý hlad a potřeba častých zastávek kvůli návštěvě toalety jsou běžnou součástí života většiny těhotných žen, proto se doporučuje často zastavovat, projít se a aktivovat krevní oběh.

9)    Kdy mám přestat řídit? V případě těhotenství bez zdravotních problémů neexistuje žádný explicitní zákaz. Dr. Sostoa říká, že těhotné ženy musí používat „zdravý rozum“ a přestat řídit, jakmile se už necítí za volantem komfortně. Z tohoto důvodu přestává většina žen řídit během posledního měsíce svého těhotenství.

Zdroj, foto: Seat


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !