Cestování nemusí být boj
Jeden pes si cestování autem užívá a jiného máte problém do auta dostat. Majitelé první skupiny patří mezi šťastlivce a mají o starost méně. To nic ale nemění
na tom, že psa musí na cestu připravit každý majitel. V den cestování omezte krmení, to si připravte až do místa příjezdu. Na druhou stranu nezapomeňte vzít s sebou vodu a cestovní misku, pitný režim je důležitý, jelikož některá plemena mají v létě sklon k přehřívání. Do auta si zabalte deku nebo pelíšek a nesmí chybět ani bezpečnostní pás pro psa, který pořídíte za pár korun v každém zverimexu. Ručník na špinavé psí tlapky se vám taky bude hodit.
V případě, že zvolíte dopravu vlakem vybírejte pečlivě dopravce. Jelikož ne všichni povolí převážet psa bez klece, tašky či náhubku. Někde je přeprava zvířete zcela zdarma a jinde zaplatíte malý poplatek, který se pohybuje okolo 50 Kč.
Nenechávejte ubytování na poslední chvíli
Ani ten seberoztomilejší mazlíček nepřemluví recepční hotelu či majitele ubytovacího zařízení, aby vás ubytovali. A pak nastává nepříjemná situace, které lze snadno předejít. Při objednávání dovolené si pečlivě prostudujte, zda hotel či resort je tzv. Pet friendly a přivítá vašeho mazlíčka s otevřenou náručí. Ověřte si také, zda vaše plemeno není moc velké, případně jaký poplatek za zvíře chtějí. Hostů, kteří vyhledávají ubytování s domácím mazlíčkem, stále přibývá.
Kromě Pet friendly hotelů je potřeba prozkoumat i okolí, zda je vhodné k venčení a delším procházkám, anebo zda jsou na trasách i restaurace, kam může pes s vámi.
A co sbalit do kufru mazlíčkovi?
Neměli byste zapomenou na cestovní misky, které se dají snadno složit. Chybět by neměly ani granule, pamlsky či jiná strava na kterou je zvyklý, ale také deka a nějaké hračky. Obojek, vodítko a náhubek je nutnost! Vždy si ověřte, zda se v nějaké dojezdové vzdálenosti nachází veterina, kde případně mazlíčka ošetří.
Zdroj, foto: Orea Hotels