Hlavním úkolem bezpečnostních dveří je vytvořit obtížně překonatelnou překážku nezvaným hostům na vstupu do našeho objektu. Stále důležitější součástí dotvářející celkové pojetí interiéru a exteriéru je i samotný design dveří a jeho prvky viditelné zvenčí a zevnitř objektu. Nepřehlédnutelným detailem jsou např. obvodové lišty z broušeného nerezu, které poskytují dveřím maximální odolnost a dlouhou životnost.
Moderní
doba si ale kromě designu žádá a přináší propojení pasivní bezpečnosti
ocelových dveří s aktivními prvky elektronické ochrany - tzv. mechatroniku. Otvírání dveří pomocí
karet nebo čipů a jejich přímé propojení s docházkovým systémem je dnes
již samozřejmostí ve většině kancelářských budov. Tyto systémy vytlačují stále populárnější biometrické čtečky otisku prstu, které ve spojení s motorovou
vložkou zamykají a odemykají dveře automaticky bez použití klíče.
Takové ovládání bezpečnostních dveří není jen doménou komerčních prostor, ale stále více proniká do bytů a domů. Výhody jsou zřejmé – nelze ztratit klíče, nikdy nezapomenete zamknout a máte detailní přehled o pohybu v objektu. Rovněž odebrání „klíčů“ je otázkou několika sekund, aniž byste přitom museli danou osobu shánět.
Vysoká odolnost bezpečnostních dveří na trhu je dána ocelovou konstrukcí, oboustranným pancéřováním, až dvacetibodovým uzamykacím systémem a speciálními kalenými kryty zámků. K dispozici je i úprava s certifikovanou kouřotěsností. Bez problémů je také uplatnění dveří v exteriéru, vydrží totiž i nejnáročnější povětrnostní podmínky.
K dostání jsou i repliky historických dveří, které skrývají plnohodnotné bezpečnostní jádro a umožní řešení bezpečnosti v památkově chráněných objektech. Jsou však většinou vyráběny na zakázku, tudíž se do jejich ceny zahrnuje i tato výjimečnost, která ji mnohdy výrazně zvýší.
Zdroj: Next
Tereza Benešová
ChytráŽena.cz