Nevlastní počítač a nemá doma ani psací stůl, protože mezinárodně uznávaný umělec píše své texty nejraději v křesle s papírem a tužkou v ruce.
Osobitý Ladislav Smoček je autorem groteskních divadelních her s prvky absurdity. Vedle Václava Havla a Pavla Kohouta patří k nejuváděnějším českým dramatikům ve světě v uplynulém půlstoletí.
Narodil se v Praze jako syn důstojníka Čs. armády. Po maturitě na gymnáziu v Plzni vystudoval v Praze divadelní režii na DAMU. V rámci Státního divadelního studia pomáhal spoluzaložit v roce 1965 legendární pražský Činoherní klub a natrvalo se stal jeho kmenovým dramatikem a režisérem.
Pohostinsky pracoval i na jiných scénách doma a v zahraničí. Režíroval řadu inscenací ve Skandinávii, Itálii, Španělsku, ale i ve Spojených státech nebo na Filipínách.
![GEN - Galerie elity národa - Ladislav Smoček GEN - Galerie elity národa - Ladislav Smoček](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/komercni-ceska-televice-gen-smocek-12.jpg)
Pořad GEN - Galerie elity národa
-
Ladislav Smoček můžete sledovat
6. 8. 2017 od 20,00 hodin na ČT1!
Zdroj, foto: Česká televize