Pozor na kapající kohoutek
Možná se to nezdá, ale takový špatně těsnící kohoutek se může pěkně prodražit. Navíc si kapajícího kohoutku na zahradě nemusíte hned všimnout. O to větší je pak údiv nad otevřenou obálkou s vyúčtováním. Taková maličkost vás může dokonce, podle správy vodovodů a kanalizací stát více než 50 l vody za den. Vyplatí se proto čas od času zkontrolovat (nejen) venkovní kohoutky. Ujistěte se, že svou funkci plní správně a nikde voda nekape. Vždy je lepší investovat pár desítek korun do nového kohoutku než se potýkat s vysokými fakturami za vodu. I zde se nabízí chytré šetření.
Pořiďte si sud
Výborným řešením, jak ušetřit peníze a neplýtvat pitnou vodou, je zahradní sud na chytání dešťové vody. Pořiďte si jich hned několik a chytejte dešťovku, bohatou na živiny, která vaši zahradu probudí k životu lépe než voda z kohoutku. Nenechte se odradit těžkou konví a neustálým pobíháním od záhonu k sudu. S nepohodlným zaléváním vám může pomoci tzv. sudové čerpadlo, které snadno připevníte na okraj každého sudu, a zavlažování dešťovkou se tak stane hračkou. Vybavený je chytrým plovákem, který nenechá čerpadlo fungovat na sucho a vy jej snadno přemístíte do dalšího sudu.
Zalévání pod taktovkou automatu
Když se teploty vyhoupnou vysoko a pravidelně neprší, tak i voda v sudu může dojít. Pro takové případy není na škodu mít v záloze chytré řešení. Důležité je umět si spočítat, kolik vody zavlažovacím automatem proteče. Pomoci může chytrý zavlažovací automat, který kontroluje množství vody. Sám spouští a zastavuje zavlažování zahrady v naprogramovaných časech a se stanovenou délkou zavlažování, dle přání. Pokud například prší, automat se nespustí.
Zdroj, foto: Kärcher