Na první pohled to vypadá, že těch možností je víc, ale postupně zjišťujete, že se pro vás nic nehodí. Dítě je ještě malé, takže odejít z domu někam na poloviční úvazek nepřipadá v úvahu. Občasná brigáda by sice byla realizovatelná, ale o ničem takovém ve vašem okolí není ani vidu ani slechu. Noční směna např. v recepci v hotelu pro vás také není to pravé.
Nejlepší by byla nějaká práce, kterou by jste vykonávala doma. Ale jaká? Třeba někomu dělat účetnictví, jako moje kamarádka. Ta tomu ovšem rozumí. Ale pokud jste se účetnictvím naposled zabývala na střední škole před 7 lety, nemáte žádnou praxi a ani páru o změnách od té doby, tak se účtařiny rozhodně bát nemusíte.
Další možností je někoho něco učit. Třeba hrát na hudební nástroj. To ale také musíte umět. Opět nic pro vás, tohle se podaří jenom několika málo šťastným. Soukromé lekce cizího jazyka by sice byly o trochu lepší, ale to by žák musel být úplný začátečník, protože zas tak hluboké vaše znalosti nejsou. Doučovat někoho nějaký předmět je sice možné, ale podaří se to spíš výjimečně. Takže co dál?
Přemýšlíte, sednete si k internetu a hledáte. Naleznete dost nabídek práce na prodej něčeho - šperků, parfémů, různé kosmetiky. No, ale zrovna nejste „prodejní typ“. Možná vodu na Sahaře by jste žíznivému prodala, ale jinak si neděláte iluze. Další jsou nabídky na výrobu různých předmětů, skládání obálek, kopírování letáků a kdovíco všechno ještě. V tomto případě ale musíte dopředu poslat nabízejícímu peníze v různě vysoké částce, tzv. registrační či administrativní poplatek. Když peníze skutečně pošlete, zjistíte, že se jedná o podvod. Nakonec rezignujete. Chvíli jste z toho zklamaní, ale nakonec zjistíte, že je lepší veškerý svůj čas věnovat rodině, než se zabývat pochybnými nabídkami nebo dělat špatnou práci za málo peněz.
Pavlice
Chytrá Žena - čtenářka