Na co se soustředit…
Hmotnost: čím je přilba lehčí, tím je to pro cyklistu pohodlnější. Jak se mezi profesionály říká, na kole se počítá každý gram. Pokud pořizujete přilbu dítěti, ujistěte se, že není příliš těžká, aby nadměrně nezatěžovala krční páteř. Dítě by pak totiž přilbu mohlo odmítat nosit.Velikost: uvádí se jako obvod hlavy v centimetrech. V závislosti na konkrétním tvaru hlavy může být přilba těsná, nebo naopak příliš volná. Dětem nekupujte větší přilbu; cenou za to, že ji budou moct déle nosit, je výrazné snížení ochrany. Důležité je, aby přilba na hlavě vždy dobře seděla. Jen tak bude moct poskytnout v rámci svých možností největší možnou ochranu.

Polstrování: zajišťuje, aby bylo nošení přilby pohodlné. Je výhodné, když jsou spolu s přilbou dodávány náhradní vložky, protože zejména vlivem potu se měkké polstrování snadno zničí.
Kšilt: měl by být odnímatelný a neměl by omezovat výhled. Většinou je to výbava přileb určených pro jízdu v terénu nebo přileb pro volný čas. Jeho účelem je nejen chránit před slunečními paprsky, ale také například před větvemi, odletujícími kamínky a dalšími nebezpečnými předměty.
Reflexní materiály: měly by být na každé přilbě a obzvlášť na přilbě určené pro jízdu na silnici, protože v současném hustém provozu je jakékoliv zviditelnění se výhodou. Některé přilby jsou vybaveny aktivním osvětlením (často je to součást kroužku, kterým na temeni hlavy ovládáte obvodový stahovací systém), ovšem při zapínání může nepříjemně tlačit. Takže opět platí - přilbu si dobře vyzkoušejte.
Zdroj: dTest