Správné a úplné označení dětské židličky je prvním signálem, že výrobce zná a dodržuje požadavky příslušné normy. Zkontrolujte si, že je židlička označena odkazem na letošní případně předloňskou verzi normy ČSN EN 14988. Tím výrobce deklaruje, že židlička vyhovuje konstrukčním a bezpečnostním požadavkům. Zaměřte se také na údaje, které umožňují identifikovat výrobek, především na název výrobce, distributora nebo prodejce.
Věkové určení a maximální nosnost uvedené na výrobku vám napoví, pro jak staré dítě je židlička určená. Před koupí je proto dobré si uvědomit, co od židličky očekáváte – nabízené funkce i věkové rozpětí jsou na trhu poměrně pestré.

Pasivní zádržný systém je soubor bezpečnostních prvků, které jsou nedílnou součástí konstrukce židličky. Místo popruhů slouží jako preventivní opatření pultík v kombinaci s mezinožní přepážkou a bočními opěrkami. Norma za účelem bezpečnosti přesně stanovuje povolené vzdálenosti a rozměry jednotlivých částí židličky. Dítě by zkrátka z takové židličky nemělo mít možnost vylézt nebo vypadnout.
Ať už je židlička vybavena jedním nebo druhým typem zádržného systému, nelze podcenit prevenci. Nejdůležitější je proto mít dítě v židličce neustále na očích.
Důležitá pro vás bude i instalace a nastavení. Pokud lze židličku sestavit a opět demontovat, musí být vybavena předvrtanými otvory a čepy. Při koupi berte v úvahu, jak často budete židličku skládat nebo převážet – doporučujeme dopředu si zjistit rozměry a hmotnost židličky. U židličky rozhodně nesmí chybět návod v českém jazyce, který musí obsahovat jednoznačné montážní schéma a seznam či popis všech součástí a nástrojů potřebných k montáži.
Nastavitelný sklon zádové opěrky a opěrky nohou představuje základní předpoklad pro správné sezení i dlouhodobé použití židličky, která se tak může přizpůsobovat růstu vašeho dítěte. K výhodám patří i výškově nastavitelná sedačka nebo možnost posouvat pultík dopředu či dozadu podle potřeby.