Je skvělé, že o důležitosti pohybové průpravy u dětí se v poslední době píše čím dále tím víc. Dříve se spíše mluvilo o specializaci dětí na konkrétní sport a drilu s ním spojeném.
Díky medializaci je dnes již mnohem lépe přijímán fakt, že výchova k pohybu od útlého věku dává dětem důležitý start do života. Vytváří návyky, které se v pozdějších letech jen těžko dohánějí – zvlášť, když si třeba dítko od malička zvykne vysedávat u televize nebo tabletu a jeho svaly a pohybový aparát nemají šanci se nikterak vyvíjet. Dnes je potřeba chápat, že pohybovou výchovu musí v dětech aktivně podporovat rodiče.
Pro děti, které nemají pohybové návyky, může být velmi složité začínat v pozdějším věku. Mnohdy jim pak činí potíže i nástup do školního tělocviku, kde mají oproti dětem, které sportují, určitou nevýhodu – ať již v pohybových základech nebo i v sebevědomí, které si děti při sportu budují.
Co děti od sportu spolehlivě odradí…

Proč je při sportování důležitá pravidelnost?
Pravidelnost je jedním z nejdůležitějších aspektů, protože pohybové návyky se děti teprve učí a mohou dělat pokroky plynule a s respektem ke správnému vývoji. Výchova k pohybu musí být u dětí plynulá, jednotlivé dovednosti na sebe navazují a bez pravidelnosti bychom potřebných cílů, na nichž lze stavět další rozvoj, nedosáhli.
Sportující děti zvládnou pubertu snadněji
Za zásadní mnoho rodičů považuje to, že organizovaný sport, disciplína s ním spojená a kamarádi, které tam děti mají, pomáhají překlenout nelehké období puberty. Mnoho rodičů zmiňuje, že jejich sportující děti (a v žádném případě nemusí jít o vrcholový sport) prošly pubertou tak nějak snadněji, protože kromě školy měly další záchytný bod, který jim dával určitou jistotu.
Zdroj: Monkey´s Gym