Snímek John Carter: Mezi dvěma světy vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety a kde se seznámí s Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) a okouzlující princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Marsu a jeho obyvatel je v jeho rukách.
Dobrodružný 3D sci-fi film John Carter: Mezi dvěma světy vznikl na základě knižní předlohy spisovatele Edgara Rice Burroughse. Tohoto rodáka z Chicaga celosvětově proslavil hrdina jeho románového cyklu: Tarzan.
Režisérem filmu John Carter: Mezi dvěma světy je Andrew Stanton – jde o jeho první celovečerní hraný film, avšak na poli animovaných filmů patří mezi uznávané autory.
Jeho pixarovský VALL-I patří mezi nejpopulárnější animované filmy naší současnosti a Stanton za něj získal mimojiné prestižního Oscara. Stanton se dále podílel na filmech Příběh brouka, Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo nebo Příběh hraček 3. Výpravu k nákladnému 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy měl na starosti držitel Oscara Nathan Crowley, který pracoval na filmu Temný rytíř, o kostýmy se postarala další oscarová umělkyně: Mayes C. Rubeo, v jejíž filmografii figurují Avatar a Apocalypto – pro film John Carter
musela připravit bezmála 1800 kostýmů.
Natáčení filmu 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy začalo v lednu 2010 v londýnských filmových ateliérech Shepperton, kde tvůrci pracovali celé čtyři měsíce. Poté se na další tři měsíce přesunuli do amerických exteriérů v Utahu, kde si štáb i herci museli zvyknout na denní teploty kolem 50 stupňů Celsia. V sobotu 5. června 2010 objevil štáb během natáčení v poušti v Utahu ohromnou kost, která se následně ukázala být cenným prehistorickým objevem. S největší pravděpodobností se jedná o
stehenní nebo lopatkovou kost ještěra jménem Sauropod.
Jako spoluautor je pod scénářem k 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy podepsán uznávaný americký spisovatel a držitel prestižní Pulitzerovy ceny Michael Chabon, jehož román Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye i další knihy byly přeloženy i do češtiny.