Název: Když viry útočí
Autorka: Jarmila Mandžuková
Nakladatelství: LIREGORok vydání: 10 / 2020
Rozměry: 126 x 205 mm
Počet stran: 176
Cena: 249 Kč
Kniha Když viry útočí vznikla jako reakce na infekční onemocnění COVID -19 způsobené koronavirem a vyhlášení celosvětové pandemie.
Ani v nejdivočejších snech nikoho z nás nenapadlo, jak se během několika březnových dnů roku 2020 náš život od základu změní. Koronavirus dokázal změnit celý svět. Kniha přináší objektivní informace nejen o nákaze koronavirem, ale o i virech a virových pandemiích v historii lidstva, ale především o tom, jak se bránit a posilovat imunitní systém prostřednictvím alternativních metod.
Výbornými pomocníky v léčbě i prevenci chorob mohou být některé potraviny, vitaminy, minerální látky a správný pitný režim. Bohatství naší přírody nám poskytuje bylinky, které dokáží vyléčit téměř každou nemoc. Od bylinek je krok k aromaterapii, koncentrované výtažky bylin a dalších látek v podobě éterických olejů a vonných esencí, se už odedávna používaly pro zdraví těla i ducha.
Významnou roli v léčbě hrají i dechové a sebeléčebné metody. Snadno dostupnou metodou je vodoléčba, která má dlouhou tradici. Pravidelná pohybová aktivita nás udržuje v dobrém zdravotním i duševním stavu. Duše a tělo jsou spojené nádoby, takže co léčí jedno, uzdravuje i druhé. A tak našemu zdraví prospěje i meditace a další relaxační metody. V knize najdete všechny uvedené alternativní metody posílení zdraví a imunity proti nemocem.
Ukázka z knihy Když viry útočí
Správný pitný režim má smysl
Voda je základem života. Voda hraje v lidském organismu mimořádně důležitou roli a dodržování pitného režimu je důležitým základem zdravého životního stylu. Voda zajišťuje látkovou výměnu a dobrou funkci ledvin, tedy vylučování škodlivých látek, které v těle vznikají. Umožňuje také plnou výkonnost všech ostatních orgánů a tělesných i duševních funkcí včetně správné funkce imunitního systému. Chronický nedostatek vody znamená rychleji stárnout, nejen fyzicky, ale i duševně. Jestliže organismus trpí nízkým přísunem tekutin, přítok krve do jednotlivých orgánů se sníží a tělesné funkce se zpomalují a zvyšuje se riziko nemocí.
Kolik pít?
Velmi zjednodušeně se dá říct, že tělo potřebuje pro základní životní fyziologické funkce 1,5 litru vody denně, což je nejnižší hodnota. Množství vody, které by člověk měl vypít, je závislé na jeho věku, hmotnosti, fyzickém stavu, také na okolní teplotě a aktivitě. Chcete-li zjistit přesnější údaj, vynásobíme svoji hmotnost číslem 28. Tak nám vyjde, kolik mililitrů vody bychom denně měli vypít. Voda by se měla pít průběžně během celého dne. Tělo nemá vyvinutý systém rezervy a ukládání vody, jako je tomu v případě tuku.
* Voda zvyšuje činnost imunitního systému. Bílé krvinky se tvoří v kostní dřeni a ničí škodlivé zárodky, viry a bakterie, které ke správné funkci potřebují dostatek vody. Dehydratace má zásadní vliv i na tělesné funkce, snižuje výkonnost imunitního systému a tím může mít významný dopad na naše zdraví. Nedostatek přijímaných tekutin může ovlivňovat rozvoj nejrůznějších civilizačních chorob. Při dehydrataci se v těle hromadí toxiny, které vodou z těla odcházejí. Čím méně vody, tím méně jich odejde. Čím víc budete pít vodu, tím více nečistot se na ni naváže a vyplaví se z těla. Chronická dehydratace může být příčinou poruch trávení a vyprazdňování, zvyšuje se tedy pravděpodobnost vzniku různých zánětů a infekčních chorob a kvůli husté krvi hrozí trombóza.
* Máte-li chřipku, je důležité pít dostatečné množství tekutin, aby se předcházelo dehydrataci organismu, což může být životu nebezpečné. Velké nebezpečí hrozí zejména dětem a seniorům. Voda pomáhá regulovat tělesnou teplotu prostřednictvím potu, který se uvolňuje a odpařuje. Horečku doprovází zvýšené pocení, tedy ztráta tekutin, je proto nezbytné vodu neustále doplňovat. Nejlepší jsou bylinné čaje, vhodné jsou minerální vody, které doplní ztrátu minerálů způsobenou zvýšeným pocením.
„Pozitivní“ voda
Voda má dvě jedinečné vlastnosti, paměť a schopnost přenášet informace. Voda má informační paměť a schopnost ze svého okolí přijímat informace, tedy nejrozličnější vnější faktory. To znamená, že umí přijmout informace, které jí byly nějakým způsobem předány. A s tím se mění i její fyzikální vlastnosti. V souvislosti s tím se dá vyjádřit, že voda se zlepšuje či zhoršuje v závislosti na informacích, které jsou jí poskytnuty. To může ovlivnit naše tělo a mysl.
Zajímavému výzkumu zaměřeného na schopnosti vody přijímat informace se věnoval japonský vědec Masaru Emoto (autor knihy Skutečná síla vody). Zjistil, že kvalita vody se mění v závislosti na informacích, které jí poskytujeme. Jako informaci použil slova, jež působí na vodu svým významem. Tato informace může být buď pozitivní, nebo negativní. Když slova nesou pozitivní informaci, mikroskopickým zkoumáním zjistil, že voda na to reaguje tvorbou krásných krystalických útvarů a geometrických obrazců podobných sněhovým vločkám a mění i její senzorické vlastnosti.
Jak připravíme „pozitivní“ vodu?
Tuto knihu Když viry útočí zakoupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Lirego a na stránkách autorky Jarmily Mandžukové.
ZUZI
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz