Nejprve si vybereme oblast, kde jsme ještě nebyli a chtěli bychom ji poznat. Nejezdíme pořád na jedno místo, ale pokaždé jinam. A tady začíná plánování, přemýšlení a hledání. Ještě že máme internet. Začíná hledání ubytování. Nabídky jsou různé, ale cena vždycky neodpovídá službám v nabízených zařízeních. Někdy se dá ale naopak sehnat velice slušné ubytování i na různých slevových portálech.
No a začíná další bod - plánování cesty. Vypíšeme si záchytné body – větší města, kde budeme odbočovat a na jaké číslo silnice. Ono potom při jízdě a sledování provozu a značení není čas sledovat ještě mapu.
No a teď to nejdůležitější – program.
Vyhledáme si, co je za památky, zámky, rozhledny, ale i třeba naučné stezky v okolí. Jak se dostaneme k danému místu, kde zaparkovat, otevírací dobu a vstupné. Několikrát se nám totiž stalo, že buď jsme nevěděli, že v místě je něco zajímavého a pak jsme toho dodatečně litovali. A nebo jsme věděli, že tam je, jen jsme nenašli cestu. Ona i otevírací doba je dost důležitá vědět. Jsou různé otevírací doby - sezona, mimosezona, víkendy a nebo jen svátky. Ale také po „telefonické dohodě“.
No ale to neznamená, že si při tom všem nezaskočíme do informačního centra. Pokud je právě otevřené. Některá města provozují IC o víkendech pouze přes léto, ale třeba v září už o víkendech nemáte šanci.
A dost důležitá je i příprava stravování. Naši známí si mysleli, že když jsou peníze, není problém sehnat svačinu na túru. Ale ne vždy je tomu tak. Pokud cestujeme někam do města, není problém. Ale pokud jedeme do hor nebo se ubytujeme někde v menší vesnici, pak je to veliký problém. Mimo sezonu nejsou v provozu ani kiosky. A proto je dobré se připravit na vše. Alespoň balík pití a pár paštik + pečivo na první dny. A pokud seženete ubytování s lednicí, už vůbec není problém.
My máme rádi ubytování v apartmánu, kde je vše
potřebné. Ono je důležité si také dobře
odpočinout a zrelaxovat na další den.
ChytráŽena.cz