Dita jako průvodce pořadem Deník Dity P. prozrazuje své oblíbené recepty, kulinářské finty i filigránské fígle, zděděné po babičce. Dita totiž zbožňuje vaření a je zamilovaná do jídla. Tak jako si někdo píše deník, Dita si zapisuje recepty. A do jídla, kromě soli a koření, přidává lásku.
Věříme, že stejně jako ji našli čtenáři její kuchařky, objeví ji i televizní diváci. Protože jídlo je láska. A jak říká Dita: „Mám se ráda - tak se najím. Mám vás ráda - tak vám uvařím!”
Kuchařská show Deník Dity P. má názvy jednotlivých dílů – Po babičce, Zavařování, Moje dorty, Vyprošťováky, Piknik, Sourozenecká party. Již názvy kuchařské show Deník Dity P.prozrazují, že Dita vaří pro svoji rodinu, pro své nejbližší. Natáčelo se ve skutečných kuchyních Dity P., minimalistické městské a útulně venkovské, na chalupě. Nekašírované, vkusné a reálné prostředí dodává receptům neopakovatelnou atmosféru.
Kuchařská show Deník Dity P.se “vařečkovým pořadům” vymyká především náladou, estetikou a filmovostí. Nespokojuje se s kultivovaně natočenými recepty a makrodetaily krájené cibule, diváka oslovuje vizualitou a útočí na všechny jeho smysly. A přitom zbývá místo i pro nezlomyslnou nadsázku a vtip.
Kuchařská show Deník Dity P. umožní zažít televizním divákům stejné štěstí a radost z vaření a stolování, jaké zažívá Dita. Vkus a jednoduchost umocňuje Ditin neopakovatelný způsob moderace. Pro dosažení kultivovaného filmového obrazu je Deník Dity P natočen ve formátu HD na kameru osazenou filmovými skly, za použití steadicamu, kamerového jeřábu a filmových světel. Tvůrčí štáb režiséra Davida Ondříčka, s kameramanem Janem Šusterem, scenáristkou Marcelou Pecháčkovou a průvodkyní pořadem Ditou Pecháčkovou dokazuje, že moderní pořad o vaření může spojovat vizuální atraktivitu s originalitou a láskou.
Vařilo se, peklo a natáčelo při východu i západu slunce, v jarním dešti, pod hvězdnou oblohou. Výsledný formát, vymykající se v České republice dosud uváděným pořadům o vaření, zachycuje intimní a osobní atmosféru přípravy jídel.
Jak říká Dita:
Zdědila jsem po babičce její rukou psanou kuchařku. Kdyby hořelo, bude kuchařka to první, co vynesu z plamenů. A vím proč – je v ní všechno.
Nej Dity P.
Nejohmatanější kuchařská kniha z mé knihovny…Není jen neohmatanější, ale úplně rozpadlá. Je to stará Česká kuchařka a jsou v ní nastrkané spousty papírků, ručně psané – od babičky, mámy, jejich kamarádek, moje recepty pastelkou zaznamenané...
Nejdůležitější vlastnost dobrého kuchaře…
Vášeň. To myslím váženě.
Nejzásadnější kulinářský zážitek v životě…
Stal se několikrát. Když jsem odněkud přijela a babička nebo táta s mámou věděli přesně, co mě uvařit: flíčky nejčastěji. Houbovku. Bramboráky.
Nejoriginálnější recept mojí kuchyně…
Naše bramboračka. Náš bramborový salát.
Nejnepříjemnější zlozvyk při vaření…
To není až tak zlozvyk, ale omezení pro druhé. Vařím totiž ráda sama, nechci a nepotřebuju,
aby mi někdo krájel cibuli, loupal brambory. Zbavil by mě tak absolutního soustředění, které si u vaření užívám.
Nejšílenější kuchařské rozhodnutí…
Uvařit za jeden večer pro 53 lidí.
Největší katastrofa v kuchyni…
Katastrof pár proběhlo – spíš drobných.
Největší katastrofa nastává, když něčeho
uvařím málo.
Nejmilejší vzpomínka na jídlo…
Sedím ve vysoké dětské židličce a babička přede mě postaví talíř s krupičkovou kaší na talíři, kde se na dně objeví doktor Bolíto.
Nejmilovanější ingredience…
Máslo a čokoláda. To je přece jasné.
Nejméně oblíbené jídlo…
Takové neznám, nemám. Chutná mi všechno.
Nejtěžší vaření v životě…
Před dvěma kamerami, zvukařem, režisérem, vizážistkou… prostě jsem nebyla sama.
Zdroj, foto: Česká televize