Podtitul: Sedm kroků k záchraně vašeho vztahu
Autor: Andrew G. Marshall
Nakladatelství: Noxi
Rok vydání: 2015
Počet stran: 296
Formát: 125x200 mm
Cena: 299 Kč
JAK OŽIVIT UVADAJÍCÍ LÁSKU? Řada párů, které se přišly poradit s odborníkem na partnerské vztahy, terapeutem Andrewem G. Marshallem, považuje tuto otázku za zásadní a obtížně řešitelný problém, jenž charakterizují slovy: „Mám ji rád, ale zamilovaný už nejsem“ či „Mám ho ráda, ale zamilovaná už nejsem“. Proč se milostný vztah časem změní v přátelství, vyprchá z něj vášeň a partneři se cítí zklamaní a frustrovaní? Co dělat, abychom byli do svého partnera stále zamilovaní?
![Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/mam-te-rad-ale-zamilovany-uz-nejsem-35.jpg)
Je přesvědčený o tom, že konec zamilovanosti neznamená konec vztahu. V této knize vám nabízí návod jak si s partnerem lépe porozumět. Předkládá sedm kroků, které vám přinesou klid a jistotu, posílí vzájemné partnerské pouto, pomohou oživit intimní vztah a opět nalézt nejen ztracené kouzlo lásky, ale i své Já.
Ukázka z knihy Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem:
Jak mohou hádky prospět vašemu vztahu?
Do mé ordinace přicházejí klienti s dilematem „mám tě rád, ale…“, avšak nemají vůbec tušení, jak odpovědět na otázku, která nejvíce sžírá jejich partnera: „Proč jsi do mě přestal/a být zamilovaný/á?“ Moje nejčastější diagnóza zní: Tento pár se málo hádá. Před dvaceti lety za mnou chodili partneři, kteří si stěžovali, že se stále jen hádají. Ti dnešní přijdou a řeknou: „Nerozumíme si.“ Skoro to vypadá, jako by normální hádky byly v moderních vztazích tabu.
Žádné spory, žádné rozbroje, žádná hořkost – zní to úžasně. Je však opravdu možné předejít všem konfliktům a žít šťastně až do smrti? Hádky jsou ve skutečném světě důležitou součástí zdravého vztahu; odkrývají důležité problémy a umožňují partnerům odlišovat je od drobných nepříjemností. Pobízejí nás k tomu, abychom se vyjádřili nahlas, odhalují výmluvy a vyvolávají nutkání, že se „něco musí změnit“. I když jsou nám hádky občas nepříjemné, je to prospěšný druh nepříjemnosti.
Proč se tedy tolik bojíme vybuchnout před milovanou osobou?
První důvod pro vyhýbání se konfliktům je ten, že partneři se většinou snaží být si navzájem kromě milenců i nejlepšími přáteli. Když na sebe přátelé křičí, považuje se to za něco špatného – vždyť by se přece měli navzájem podporovat, rozumět si a hlavně se navzájem přijímat takoví, jací jsou. „Můj manžel má strašný zlozvyk – neustále lidem skáče do řeči,“ říká Katie, dvaatřicetiletá odbornice na průzkum trhu. „Jeho svědek si z toho dokonce dělal legraci při projevu na naší svatbě. Snažila jsem se ho na tuhle jeho vlastnost jemně upozornit, ale on stále opakuje, že když jsem si ho brala, tak jsem o jeho chybách věděla. Teď tedy musím zatnout zuby a vydržet to.“
Nejvíce se hádek bojí páry, které mají děti. „Před dětmi ne“ – neustále omílané heslo generace, která si dává až přehnaný pozor, aby náhodou neoslabila sebevědomí svých synů a dcer nebo jim nezpůsobila jiné psychické problémy. Jak děti rostou, chodí spát stále později a z „ne před dětmi“ se stává výmluva před jakoukoliv hádkou. To je škoda, protože když jsou děti svědky konstruktivní hádky, můžou se naučit důležité věci o upřímnosti, kompromisech a usmiřování.
Tuto knihu Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách Bux.cz.
Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz