Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.11. 2024
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Marketing strachu. Senioři jsou trvale vystaveni dezinformacím

4. 03. 2020 | Zajímavosti
Rok od roku přibývá uživatelů internetu v seniorském věku. A s počtem se mění i jejich činnost. Internet čím dál častěji začínají používat k zábavě. Sledují videa, poslouchají hudbu, mají účty na sociálních sítích a mezi seniory najdeme i youtubery. Starší uživatelé internetu na různých portálech nakupují a používají internetové bankovnictví. Podle průzkumů ale stále vede vyhledávání informací. Málo z nich si ale uvědomuje, že internet má své stinné stránky, kterým se neumí bránit.

Kdo s internetem vyrůstal, ví, že na něm objeví i lži. Nespočet webových stránek nabízející „pravdivé zprávy“ jsou ale pro starší uživatele rizikem. Nedokážou často rozpoznat, jestli se jedná o tzv. fake news nebo o ověřenou informaci. K tomu nepřispívají ani řetězové emaily, které mezi nimi kolují a šíří především strach. Přeposílaným lživým zprávám senioři mnohdy podléhají. Starší uživatelé berou zprávu, kterou dostanou od kamaráda za pravdivou a už ji dále neověřují. S řetězovými zprávami se setkalo dokonce více než 90 procent z nich.

marketing strachuWeby, které útočí na seniory, slibují informace, o kterých se jinde nedozví, protože je média údajně zatajují. Čím je zpráva na internetu senzačnější, tím je větší pravděpodobnost, že se jedná o podvrh. To samé platí u nabídek zadarmo, nebo u velkých slev. Často se nejen senioři nechají nalákat a nakonec v lepším případě přijdou pouze o pár set korun.

I když se internetová a mediální gramotnost u seniorů zvyšuje, stále by měli být na pozoru. Na internetu si každý může napsat, co chce a ne vždy je to pravda. Proto je důležité informace ověřovat z více zdrojů. To samé platí i o přeposílaných zprávách. Ideální je se o tomto tématu se seniory bavit a to zejména v rodině.



Zdroj: AIM




Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 


Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Já opravdu znám seniorku, která rozesílá velmi často fake news, protože jim věří a chce ostatní varovat. A to jsou obvykle hodně průhledné nesmysly. Už jsem jí vysvětlovala, ať mi to neposílá.
Ale taky si myslím, že se týká všech, nejen seniorů. Některé falešné zprávy jsou velmi propracované a hůře se odhaluje jejich lež.
Obrázek uživatelky
profil
Zbytečná "zajímavost"....
Předpokládám, že autor příspěvku není senior.

Neznám nikoho, kdo by nerozeznal pravdivý článek od lži.


Obrázek uživatelky
profil
Obávám se, že se to netýká jen seniorů....
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles