O rebornování
Tato výroba realistických panenek je u nás v České republice záležitostí několika málo posledních let, tudíž se jedná o poměrně nový trend. Název Reborn pochází z angličtiny a znamená zrození. Cílem je tedy vytvořit z komponentů takovou panenku, aby byla k nerozeznání od živého miminka. Výsledná panenka je pak naprostým unikátem, protože panenky jsou vyráběny výhradně ručně a i při nejlepší snaze o napodobení nenalezneme dvě naprosto totožné panenky.Jelikož se jedná o originální díla, panenky většinou neslouží na hraní pro děti, ale stávají se sběratelskými unikáty, či

Druhým kritériem pro určení ceny je prestižnost kitu. Dají se sehnat levné kity již od 800 korun. Takové kity bývají méně kvalitní co se do výlisků týče a nebývají tak detailně propracované. Oproti tomu můžeme na trhu sehnat i kity z limitovaných edicí (vyrobeno 100 - 1000 kusů), které jsou očíslované a mají svůj vlastní certifikát.
Postup rebornování v kostce
Rebornováním nazýváme samotné vytváření panenky z takzvaného kitu (což obvykle bývají končetiny a hlavička z měkkého poddajného materiálu připomínajícího gumu /vinyl/ a látkový korpus na tělíčko). Prvním krokem bývá vytvoření efektu dětského odstínu kůže nanášením akrylových barev na vinylové části. Rebornistky (obvykle paní, které se zabývají vytvářením těchto realistických miminek) se snaží co nejvěrněji vystihnout barvy dětské novorozenecké pleti.Výjimkou nejsou drobné fialové žilky, červené flíčky vyvolávající dojem realistických otlaků či drobné oděrky například na kolínkách či loktech. Po zaschnutí barev je nutné důkladné vyvážení končetin, hlavičky i tělíčka zátěží a vycpání tělíčka měkkou výplní. Následuje pečlivé usazení akrylových nebo skleněných oček a velmi náročné vpichování či lepení řas a malba obočí. Zevnitř hlavičky se obvykle nalepují dva magnety - jeden na dudlík a pokud

Nyní přichází asi nejzdlouhavější a nejnáročnější část přípravy miminka Reborn - vpichování mohérových (ojediněle lidských) vlásků. Tato činnost zabere okolo osmi až dvaceti hodin (záleží na hustotě vlásků, na kvalitě mohéru a tvrdosti kitu). Jednotlivé drobné pramínky se vpichují mikrojehličkami přímo do hlavičky. Na výběr máme z několika barev či struktur vlásků. Můžeme zvolit světle hnědé rovné vlásky, nebo klidně blond kudrnaté. Po dokončení vlásků již jen připevníme hotovou hlavičku k tělíčku a je tu finální podoba našeho reborna. Nyní je na čase naši mimi panenku "vyšperkovat". Miminku Reborn nesmí chybět reálná novorozenecká plenka, kojenecký obleček velikosti 56 a magnetický dudlík. Pokud jsme rebornovali děvčátko a připevnili jsme si již dříve do hlavičky magnet, můžeme nyní vyrobit jednoduchou mašličku, která bude na hlavičce pomocí dvou magnetů perfektně držet.
Vychytávky pro miminka Reborn
Pro dosažení vskutku realistického efektu se používá několik takzvaných "vychytávek". Do hrudníčku panenky při vyplňování tělíčka můžeme například zabudovat miniaturní strojek imitující při stisku tlukot srdce. Můžeme také použít speciální vonné esence, které imitují dětské zásypy, olejíčky a krémy. Stačí nakapat pár kapek do výplně tělíčka či do plenky a miminka Reborn voní jako skutečná. Výjimkou není ani speciální přípravek na vlásky pro efekt mastných či nagelovaných vlásků.Miminka Reborn - láska či opovržení?

Jiné ženy s oblibou tvrdí, že se takto připravují na nadcházející mateřství. Ano, díky reálnému vyvážení a obvyklé hmotnosti panenky, která odpovídá reálné porodní váze novorozence, se mohou naučit například správnému držení či zvedání miminka, ale toto reborn "miminko" nepláče, nepočůrává se a zůstane tam, kde jste ho nechali ležet. Nic nepotřebuje a nehýbe se, tedy není zrovna nejideálnější výukovou pomůckou. Tyto panenky také mohou částečně zaplnit prázdné místo po ztrátě dítěte, ale vždy záleží na psychice a povaze dané ženy, do jaké míry si panenku pustí k tělu a do duše a jak moc se na ni upne.
mamcakata - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz