Na cestě po jižní Namibii s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po jihu Namibie, velmi řídce osídlené oblasti s nádhernou, takřka opuštěnou přírodou a zvířectvem. Podíváme se na malebnost tamější krajiny a tradiční způsob, kterým jih Namibie žije, což jsou farmy, lokální produkty, přírodní krásy a spojení s přírodou a zvířaty.Jih Namibie je velmi řídce osídlená oblast s nádhernou, takřka opuštěnou přírodou a zvířectvem. Podíváme se na její speciální malebnost, a tradiční způsob, kterým jih Namibie žije, což jsou farmy, lokální produkty, přírodní krásy a spojení s přírodou a zvířaty.
![Na cestě po jižní Namibii Na cestě po jižní Namibii](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/ceska-televize-na-ceste-24.jpg)
Keetmanshoop je koloniální městečko, založené v 19. století, centrum farmářské oblasti a významný bod na železniční trati. Naší pozornosti neujde ani tradiční farmářská kuchyně a výroba místních produktů, chování koz a ovcí. Díky systému zavlažování vzniklo v okolí Keetmanshoopu 800 hektarů sadů a plantáží na pěstování hroznů, datlí, opuncií a granátových jablek. Ty se staly součástí výroby speciálního místního ginu, který je hitem místních barů.
Jednou z největších atrakcí a typickým znakem regionu jsou toulcové stromy dožívající se až 400 let. Další zajímavou oblastí je doleritová oblast: magma zde vytvořila neuvěřitelné kamenné skulptury a kamenné stavby, které vypadají, jako kdyby byly vystavěny obry – a pro obry na hraní. Dají se zde najít prolézačky i jeskyně.
Na cestě po jižní Namibii můžete sledovat 29. 3. 2017 od 21,10 hodin na ČT2!
Tento článek také můžete