Ne všechny ženy nosí punčochy s oblibou a byla by škoda přijít o možnost obléknout šaty či sukni v chladnějších měsících. V takových případech doporučujeme zakoupit podvazky, které díky páskům udrží silonky na svém místě a zároveň zajistí dostatek volnosti v pohybu.
Čas přiznat podvazkům jejich praktičnost

Na co myslet při výběru podvazků
Při nákupu si pečlivě zkontrolujte doporučenou velikost s vlastní mírou. Současně se ujistěte, že podvazky kompletujete se správnými punčochami. Menší velikost punčoch by se vám nepříjemně pnula, nošení by nebylo komfortní a u punčoch by hrozilo protržení. Podvazků se vyrábí nespočet, a tak vezměte do úvahy, jak často je chcete nosit a jaké provedení se hodí k vašemu spodnímu prádlu. Pokud oblékáte pestrobarevné prádlo, sáhněte ideálně po neutrální černé. Dokonce si můžete být jistá, že černé podvazky budou vypadat skvěle i k tělovým kalhotkám. Zároveň si podvazky dobře prohlédněte, základem by mělo být, aby šly všechny popruhy velikostně upravovat. A kde se vlastně vzaly?
Rytířský řád na důkaz důležitosti
Podvazky začaly ženy používat zhruba ve 14. století a jejich cílem bylo pomoci zachytit a upevnit punčochy na svém místě. Nejčastěji zmiňovaná legenda praví, že tabu z nich smyl anglický král Eduard III., když se snažil zachránit svou služebnici. Ta se dostala na plese do trapné situace poté, co jí podvazek stále padal. Zastal se jí a slíbil, že podvazkům dodá na důležitosti. I proto zanedlouho poté založil Podvazkový řád – nejvyšší rytířský řád Velké Británie.
Smyslný symbol podvazků
Ve 20. století se začalo nošení podvazků rozšiřovat a tanečnice kankánu z nich nakonec vytvořily symbol plný vášně. I dnes převažuje ve společnosti názor, že podvazky se hodí jako součást podmanivého kompletu luxusního spodního prádla na večer, na němž ženám opravdu velmi záleží. Podvazky spolu s podvazkovým pásem tvoří kombinaci, která zbaví slov jakéhokoli muže.
Zdroj, foto: Paon