Jde především o pohodlnost toho, jak ta knížka vypadá. Nemusím držet v ruce nějakou obr těžkou bichli, která je neforemná na držení při četbě, ale jde i o to, že při čtení nejsem nijak omezená tím, jak je knížka tištěna co se týče velikosti písma. Mezi další pozitiva této verze knihy je otázka, jak je uskladnit. Ve čtečce je tak nějak úplně jedno, jakou nebo kolik knih mám (záleží na jejích daných parametrech), takže se nemusím strachovat a lámat si hlavu s tím, kam ty knížky dám.
Z hlediska ženy v domácnosti to uvítám hlavně při úklidu, kdy před sebou nemám knihovnu přes celou velkou stěnu a nemusím každou knihu zvlášť vyndat, abych zpod ní setřela prach apod. V období letní dovolené a prázdnin jako takové si vezmu jednu malou věc do kufru a můžu ji dát do skoro jakékoli kapsy bez výčitek toho, že budu mít těžké zavazadlo.
Ale přeci jen jsou mezi námi ještě takoví, co si neodpustí tu „starou dobrou klasiku“ tištěné knihy a není jim vůbec líto, jak je nebo není skladná. Už si prostě nedokáží představit své volné chvíle četby tak, že by museli zírat do displaye. Další lidé pro změnu zbožňují, když mohou mít ty knihy vystavené ve vitrínce či v otevřené knihovně a kochat se, jak to krásně vypadá. Ke spoustě těchto knih mají již vybudované různé vzpomínky nebo příběhy. Jako třeba si řadu let schovávají knížku pohádek, co jim četli rodiče či dokonce prarodiče před spaním. S takovými kousky se prostě nedá rozloučit. Kdykoli si tu svou „oblíbenkyni“ najdou a začnou jí horlivě znovu listovat, jako by ji měli poprvé v ruce. To zapálení, které těm lidem sálá z očí, má rozhodně své kouzlo.
V naší rodině čte nejvíce dcera a já.
Zatímco já se zařadím mezi fandy té eBook, dcera by se nejspíš zařadila mezi takový ten „zlatý střed“ těchto lidí. Není úplný zastánce tištěné, ale ani úplně nepreferuje ty elektronické. Každá verze má své pro a proti. A proto taky občas sáhne po té ve čtečce, ale neodpustí si ani tu starou dobrou klasickou bichli.
A jaký druh knih preferujete Vy?
Dárek - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz