Je to otec a děda mnoha dětí a vnuků. Celý život pracoval a dbal na to, aby ze svých dětí a vnuků vychoval slušné lidi. Většinou se mu to podařilo. Jediné dítě, jehož výchovu nemohl ovlivnit, byl vnuk, který skončil v dětském domově a kterého chtěl získat do péče, ale neúspěšně. Cítí se za svou rodinu zodpovědný, ví, že i toto dítě by dobře vychoval, kdyby dostal příležitost. Rád by svého vnuka našel a řekl mu, že má u něj vždycky dveře otevřené. Co řekne na pozvání do pořadu Pošta pro tebe ze dne 12.2. 2014 vnuk Roman?

Oldřich patří ke generaci mužů, která s láskou vzpomíná na roky prožité na vojně. Přesto, že se jich nadřízení natrápili dost, prožili i mnoho nezapomenutelných veselých zážitků a navázali pevná přátelství. Oldřich jednoho takového kamaráda měl. Byl pro něj vzorem správného chlapa. Chlapa, co drží slovo, co si umí udělat pořádek, se kterým je legrace a který miluje divadlo. Tehdy ho hrál jen ochotnicky, ale věřil, že jednou se stane i profesionálním hercem.
To se opravdu později stalo. Oldřich se naopak věnoval civilnímu povolání a až teď, po šedesátce, se s láskou věnuje ochotnickému divadlu. Rád by svého kamaráda po letech našel a vyznal se mu ze svého obdivu k němu a možná i pochlubil, že také laškuje s herectvím. Koho si to Oldřich zve do pořadu Pošta pro tebe ze dne 12.2. 2014? Svého známého z pražské Ypsilonky.
Pořad Pošta pro tebe můžete sledovat 12.2. 2014 od 20 hodin na ČT1!
Zdroj, foto: Česká televize