Občas tam chodíme i na jídlo a je zde i jiné vyžití, například ženy chodí cvičit do velkého sálu, je zde i minibowling, dole v přízemí je také soukromé kadeřnictví, které je zařízeno stylově a manželka sem velmi ráda chodí, neboť paní, která zde češe, je prý velice šikovná. Naproti Radnici je rodný dům Tadeáše Haenkeho, kde se narodil tento cestovatel a vědec. V horním patře pak má muzeum. Občas se tam konají přednášky a koncerty, kterých se také zúčastňujeme, jak nám to čas dovolí. Například zde byl koncert 9. srpna, kde se představili Štěpánka Heřmánková - soprán, Jiří Bruckler - baryton, to je solista Národního divadla v Praze, klavírní doprovod pak vedla Lenka Navrátilová.
Na náměstí je pak Městský úřad, který se věnuje lidem a plánuje výstavbu nových investic, v současné době je část Chřibské rozbouraná u hlavní silnice, protože se zde buduje nový vodovodní řád.
Ještě trošku do minulosti, což jsem se dočetl v tamním muzeu je, že německý název obce Kreibitz je původu slovanského a vznikl ze slova Krzywycza, vyjadřujícího klikatící se potok. Současný název Chřibská vytvořil František Palacký, který vycházel ze staročeského slova chřib (pahorek).
Náměstím protéká Chřibská Kamenice, která kdysi bývala rájem pstruhařů, i já jsem zde kdysi chytával pstruhy, než je místní nitárka zamořila barvami a skoro všechny ryby zde uhynuly. V současné době je již voda čistá, ale je zde zákaz rybolovu, aby se zachovala místní fauna.
Příroda kolem Chřibské je nezapomenutelná a hlavně nás lákají lesy, kam v době, kdy začínají růst houby, rádi chodíme, letos jsme nabírali nejméně 300 hřibů a byla to veliká radost.
Výletů zde můžete podniknout nespočetně, jako je například Pravčická brána, Hřensko, Doubice, která je známá svými vyřezávanými dřevěnými sochami, zajímavé jsou také Jetřichovice, hora Jedlová, kde jsou sjezdovky pro zimní vyžití. Kyjovské údolí, kam jsme podnikli túru, ale o tom až příště, kdy Vám popíšu jednotlivě zajímavosti tohoto kraje. Chřibská je krásná i v zimě.
ChytráŽena.cz