Dřevo ve venkovním prostředí snadno podléhá povětrnostním vlivům. Kvůli tomu povrch terasy ztrácí původní barvu a časem praská. Dlouhodobě se ve dřevě usazuje špína, houby, řasy anebo mech. Na začátku podzimu a také jara je proto třeba dřevěnou terasu důkladně vyčistit speciálním přípravkem a natřít olejem. Ten pomůže dřevo „zakonzervovat“ a chránit terasu před srážkami, sněhem i mrazem.
Údržba dřevoplastové terasy je mnohem méně náročná. Stejně jako u dřevěné terasy je třeba provést základní úklid, to znamená smést větší nečistoty i drobný prach, který se zde přes léto stihl nashromáždit. Pokud je vaše terasa více znečištěná, lze ji lehce okartáčovat v podélném směru. V případě, že se nečistota dostala do spár, stačí ji vymést koštětem.
Pokud vám něco do spáry přes léto spadlo, dá se dané prkno snadno vymontovat. Poté je nejlepší omýt terasu čistou nebo mýdlovou vodou. Využít lze i vysokotlaký čistič pod tlakem max. 80 bar. Tím je v podstatě práce s dřevoplastovou terasou u konce.
Až už kupujete cokoliv, stavební materiál, dřevo či nábytek, ve většině případů platí, že cena bývá úměrná kvalitě materiálu.
Samozřejmě i mezi dřevoplastovými materiály najdeme nekvalitní, které lákají na nižší cenu, ale kvůli například nekvalitní plastové složce nemohou splnit očekávání kupujících. Majitel takové terasy pak velmi brzy zjistí, že se investice do kvality vyplatí.
A jak reagují dřevoplasty v zimě?
Pokud je na terase pouze voda nebo sníh, tak terasa neklouže, prkno vás brzdí. V případě, že teploty klesnou pod nulu, i na dřevoplastové terase se utvoří námraza. Tyto materiály ale dobře zvládají nepřízeň počasí i mínusové teploty.
Zdroj, foto: Woodplastic