Nejčastější mýty
Všeobecně nejrozšířenější obavou je strach z poškozeného oblečení během sušícího cyklu. Na trhu jsou už naštěstí dostupné speciální sušičky s tepelným čerpadlem, které udržuje nízkou teplotu sušení a se správným programem výrazně snižuje pravděpodobnost poničení materiálu.
Pokud hledáte modely vybavené tímto doplňkem, jistě vám poslouží porovnávač sušiček prádla a jejich parametrů. Pokud jste navíc alergik, vyplatí se vám pořídit si sušičku se speciálním programem Pro alergiky, který odstraňuje z oblečení veškeré alergeny.
Dalším mýtem bývá údajné plýtvání elektrickou energií, a tím pak vysoká finanční nákladovost. Výběrem správného modelu můžete do budoucna velmi ušetřit. Základním pravidlem je vybírat sušičku ve třídě A, čím více „plusek“ navíc, tím lépe. Pokud se tedy bojíte plýtvání, nechcete ztrácet čas a vyžadujete pro své prádlo nejlepší šetrnou péči.
Mezi další obavy, proč si sušičku nepořizovat, patří častá údržba a složitá instalace. To však s příchodem kondenzačních sušiček na trh už dávno neplatí.
Správná technika sušení
Pokud však neznáte osvědčené tipy a triky v oblasti sušení, ani s nejlepší sušičkou nedosáhnete kýženého výsledku. V první řadě čtěte na svém prádle cedulky, podle symbolu poznáte, zda a s jakou intenzitou můžete vaše prádlo sušit. Existuje například materiál, který se do sušiček nedoporučuje vůbec. Dejte také pozor, abyste sušili stejné či podobné materiály spolu. To většinou není problém, protože proces třídění začíná již u samotného praní.Nemáte-li chuť prádlo žehlit, postačí správně zvolený program a kvalitní sušička. Před umístění prádla do bubnu nejprve prádlo co nejlépe vyždímejte. Platí také pravidlo – čím méně kusů oblečení je uvnitř bubnu, tím lepší bude výsledný efekt vyžehlení. Pro intenzivní a svěží vůni prádla lze přidat do sušičky speciální osvěžovače.
Zdroj, foto: LG