Déšť by neměl být důvod, proč rušit procházku či výlet, spíš naopak – právě za deště, který krásně pročistí a osvěží vzduch, se nám mnohem lépe dýchá i myslí. Navíc je známo, že zvuk deště má podobně jako šumění potoka či vodopádu uklidňující účinky na naše nervy.
Dobrý příklad v přístupu k počasí si můžeme vzít třeba od obyvatel skandinávských zemí. Přestože v těchto oblastech často prší, lidé tu jsou zvyklí pobývat venku za každého počasí a umějí se na to samozřejmě i dobře vybavit.
A jak by tedy měla vypadat správná výbava do deštivého počasí?
Na prvním místě je nepromokavá bunda nebo pláštěnka a boty odolné proti promáčení, ideálně doplněné nepromokavými návleky. U bundy se zaměřte na tzv. vodní sloupec, což je hodnota v milimetrech, která udává, jak vysokému sloupci vody je materiál schopen odolat, než prosákne. Na jarní vycházky by vám měla bohatě vystačit hodnota 5 000 mm, ale pokud vás čeká delší výprava, kdy hrozí i vytrvalejší déšť, pořiďte si membránovou bundu s vodním sloupcem 10 000 mm a více.
Co se týče sportovních kalhot, buď si můžete obléknout třeba softshellové, které menší deštík ustojí, anebo se osvědčilo mít v batohu připravené nepromokavé kalhoty s rozepínacími nohavicemi, které přes ně snadno přetáhnete, když se opravdu rozprší.
Ovšem i batoh musí být chráněný proti promáčení. Pokud ten váš nemá integrovanou pláštěnku, opatřete si ji samostatně. Prodávají se v různých velikostech, aby se přizpůsobily jakémukoli rozměru batohu. Stejně tak se vyplatí pořídit si i nepromokavý obal na mapu. K dostání jsou také různá vodotěsná pouzdra na tablety, foťáky či telefony.
Zdroj, foto: 4camping.cz