Tyto vývojové poruchy jsou navíc často ještě posilovány nevhodným přístupem pedagogů, kteří projevy školáka považují za drzé a nevychované. Pro stav dítěte a jeho další vývoj je proto důležitá včasná náprava. Rutinní předepisování léků, zejména tzv. psychofarmak, však k cíli nevede. Dítě je zbytečně otupělé a v tomto stavu jsou jeho reakce pomalejší – nejen ve škole, ale třeba i při dětských hrách nebo přebíhání vozovky cestou ze školy.
Přirozeným a jemným pomocníkem je rybí olej, který je zdrojem nenasycených mastných kyselin DHA a EPA. Ty jsou zásadní pro vývoj a správnou funkci mozku, učení a koncentraci a celkovou vitalitu dětí. Pozitivně působí při vývojových poruchách pozornosti a hyperaktivitě.
Zástupci OMEGA-3 nenasycených mastných kyselin jsou:
Kyselina dokosahexaenová (DHA) je základním stavebním prvkem nervových buněk mozku (asi 30% lidského mozku se skládá právě z DHA) a nezbytnou složkou pro podporu jeho zdravého vývoje. Tato kyselina je důležitá pro vývoj nervové soustavy, správnou funkci buněčných stěn, nervů, oka, imunity a srdečně-cévního systému. DHA je důležitá také pro paměť, koncentraci a schopnost učení.Kyselina eikosapentaenová (EPA) ovlivňuje správný přenos nervového vzruchu, tzn. má vliv na komunikaci mezi jednotlivými nervovými buňkami.
Obě tyto složky jsou bohužel obsaženyjen v tuku mořských ryb!!! (nebo v potravinových doplňcích, vitamínech atd.)
Zdroj: Multi-tabs.cz
Sixtie
ChytráŽena.cz