Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.11. 2024
Dnes má svátek Klement
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Sedm tipů, jak vybrat kolo pro dítě

23. 06. 2017 | Zajímavosti
Přišel čas pořídit dítěti kolo, ale nevíte jak na to? Nebojte, zase tak složité to není. Kolo nesmí být moc malé, ani naopak moc velké, musí dobře brzdit a být z kvalitních materiálů. Jak ho tedy správně vybrat? A je vůbec nutné kolo kupovat, když bude za rok zase malé?

1. Dítě nejprve změřte


Vybrat pro dítě správnou velikost kola je základ. Rodiče často dělají tu chybu, že koupí větší kolo, než je potřeba. Dítě pak na kole sedí nepřirozeně a je příliš natažené, nebo jsou pro něj řídítka příliš vysoko. Stačí dítě změřit a podle výšky vybrat vhodné kolo. Určitě nekupujte kolo s tím, že do něj časem doroste.

2. Dítě musí dosáhnout nohama na zem


V případě, že pořizujete první kolo, myslete na to, že dítě techniku jízdy neovládá. Proto vybírejte tak, aby za každých okolností dosáhlo nohama na zem a mohlo bezpečně zastavit. Vyhnete se tak ošklivým pádům. „o samé platí i o přechodu na větší kolo další jaro – vždycky je dobré, když dítě necháte po zimě nějaký čas rozjezdit na menším, aby získalo jistotu, a teprve pak přejdete na nové.

jaké kolo pro dítě3. Nebojte se přídavných koleček


Na odrážedle dítě jezdilo bez nejmenších problémů, ale na kole stejné velikosti se bojí? Zkuste to s přídavnými kolečky. Dítě na začátek získá jistotu ve šlapání, přece jen oproti odrážedlu jde zase o úplně jiný pohyb. Po čase kolečka sundejte, dítě se rychle naučí jezdit bez nich.

4. Začněte s protisměrnou brzdou


Veškerá kola se dnes dodávají s přední čelisťovou brzdou, začátečník by ale měl mít především brzdu protisměrnou. Takzvané torpédo, kdy dítě brzdí nohou do protisměru jízdy, je bezpečnější, dítě je schopné rychlejší reakce a nepotřebuje tolik síly ani soustředění. Na ruční brzdu pak bez problémů přechází časem, jakmile si je na kole jisté.

5. Pořiďte hliníkové ráfky


S brzdami souvisí i kvalita ráfků. Na výběr jsou plastové, ocelové nebo hliníkové. Rozhodně doporučujeme nešetřit a pořídit hliníkové ráfky. Na nich jsou totiž brzdy nejúčinnější. Ocelové ráfky brzdí hůř, plastové naopak přebržďují.

6. Nezapomeňte na plastový kryt řetězu


Dětem se může jednoduše stát, že se jim do řetězu namotá tkanička nebo část oděvu a nebezpečný pád je na světě. Kolo pro menší děti by mělo mít plastový kryt, který tomuto riziku zabrání.

7. Myslete na bezpečí dítěte aneb Bez helmy ani ránu


Častý argument rodičů je, že dítě jezdí jen po zahradě nebo v okolí domu, a tak žádnou helmu či jiné bezpečnostní doplňky nepotřebuje. Nošení přilby je pro děti povinné, nebezpečí zranění hlavy bych opravdu nepodceňoval. A rodičům doporučujeme pro děti pořídit i rukavice.


Zdroj, foto: Simplerent


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !