Stát ani samotné spořitelny neomezují počet smluv o stavebním spoření, které si můžete založit. Můžete jich mít uzavřeno i několik najednou. Vždy tím získáváte všechny výhody stavebka, jako je například příjemné úročení nebo možnost výhodného úvěru. Musíte však počítat s tím, že výše roční státní podpory dosáhne souhrnně za všechny smlouvy maximálně 2 000 korun.
2) Peníze jsou „zablokovány“ po dobu šesti let
Peníze, které máte na stavebku, můžete využít ve formě úvěru od stavební spořitelny na účely související s bydlením kdykoli během trvání smlouvy. Nemusíte se tedy bát, že nový kotel nebo opravu střechy nebudete mít z čeho zaplatit.
3) Stavební spoření už není výhodné
Díky kombinaci výhodného úročení a státního příspěvku překonává stavebko inflaci, takže takto uložené peníze neztrácejí na hodnotě. Na rozdíl od investování jsou prostředky na něm uložené zároveň zcela v bezpečí, neboť jsou ze zákona pojištěny. I proto stavební spoření poslouží jako základní spořicí nástroj každého Čecha bez ohledu na věk nebo příjmy.
4) Prarodiče mohou založit stavebko svým pravnoučatům
Stavební spoření mohou dětem založit zákonní zástupci, ale mnohdy na něj přispívají i jiní lidé. Pokud chtějí například prarodiče výhodně ukládat peníze svým vnoučatům, není nic jednoduššího než jim přispívat částkou podle svého uvážení. Tím jim zajistí výrazně jednoduší vstup do dospělosti.
5) Slouží pouze k drobným stavebním úpravám
Ačkoli má spousta lidí stavebko spojené především s rekonstrukcemi, čím dál častěji jej Češi využívají ke koupi nebo k výstavbě nového bydlení. Pokud si totiž potřebujete půjčit vyšší částku, můžete úvěr od stavební spořitelny podpořit zástavou nemovitosti podobně jako u hypotéky. Ať se tedy rozhodnete jakkoliv, stavební spoření může být důležitým prvním krokem k pořízení vysněného domova.