Pro velké pozemky křovinořez
V létě nás obyčejně trápí rychle rostoucí travní porost, jehož tempo nás dokáže často i zaskočit. Někdy nám pozemky zarostou tak, že už si s nimi obyčejná sekakčka neporadí. Platí to především pro majitele velkých pozemků, kteří nemají tolik času, aby vše uhlídali nebo třeba majitele rekreačních objektů, kteří své nemovitosti využívají nepravidelně. V tomto případě přichází na řadu křovinořez, s kterým zvládnete i to, na co běžná sekačka nestačí. Posečete s ním zanedbané plochy s přerostlou trávou a dostanete se s ním i do těžko přístupných míst. Při velikosti svého výkonu si netroufá pouze na trávu, ale jak už název napovídá, “vezmete” s ním i všelijaké mlází, větve či malé výhonky stromků.
Vyžínač na úpravy
Nižším stupněm křovinořezů jsou takzvané vyžínače. Ty mají menší výkon a hodí se pro další dokončující úpravy trávníku s použitím struny. Jeho výhodou je, že se dostane i do míst, kam sekačka nebo rider ne, takže s ním zvládnete posekat i místa kolem plotů, zídek nebo stromů. Vyžínače jsou navíc lehčí i levnější než křovinořezy. Alternativou k běžnému benzinovému vyžínači je také vyžínač s akumulátorovým pohonem, který perfektně využijete v zabydlených oblastech. Je totiž absolutně tichý a pracuje bez emisí.
Poraďte si s plotem
Zahrada není jen tráva a záhonky, ale často také živé ploty. Tráva se musí sekat, plot zase stříhat. Běžný živý plot poporoste za rok i o několik desítek centimetrů a přerostlá zeleň by kazila celkový dojem ze zahrady. Pravidelným stříháním navíc podpoříte hustotu plotu. Stříhat byste měli podle typu dřeviny až třikrát ročně, a pokud se nechcete nadřít s ručními nůžkami, poohlédněte se po kvalitním plotostřihu. Pokud máte malý plot, stačí vám na jeho úpravy plotostřih klasický. V případě velmi vysokého nebo obtížně přístupného plotu se již vyplatí pořídit si přístroj teleskopický. Zvážit můžete opět i pořízení alternativního akumulátorového plotostřihu se všemi výhodami z toho plynoucími.
Zdroj, foto: Husqvarna