Přestože těhotenství u řady nastávajících maminek s diagnózou leidenské mutace probíhá bez problémů, některé ženy opakovaně potrácejí. Mohou se také objevit další komplikace těhotenství, ke kterým patří např. preeklampsie (ta se projevuje zvýšeným krevním tlakem a zvýšenou hladinou bílkoviny v moči), může také docházet k poruchám růstu plodu, nebo k předčasnému odloučení placenty. Všechny těhotné ženy s uvedenou mutací musejí být „hlídány“ v trombotických centrech či hematologických ambulancích.
Pravidelné kontroly jsou většinou po 4-6 týdnech, dle rozhodnutí ošetřujícího lékaře. Na základě výsledků hodnot krevních testů pak lékař předepisuje budoucím maminkám aplikaci injekcí nízkomolekulárního heparinu či Warfarinu. Ty především v prvním

Takzvané přenášení ohrožuje matku možností zvýšeného krvácení. Pokud žena porodí dříve, nebývá v tomto ohledu problém. S aplikací injekcí většina žen musí pokračovat ještě v šestinedělí, protože i v tomto období stále existuje zvýšené riziko vzniku trombózy. Také pro tuto dobu platí nutnost kontrol dle pokynů lékaře. Péče těchto žen o sebe však během těhotenství nespočívá pouze v aplikaci injekcí, velmi důležité je, aby budoucí matka dodržovala takový denní režim, který by zabránil otékání nohou a tím zvýšenému riziku trombózy. Doporučovanou prevencí je každodenní alespoň 30minutová procházka, či přiměřený aktivní pohyb. Při ležení je dobré si nohy podkládat polštářem, při dlouhém sezení si je alespoň pravidelně protahovat. Samozřejmostí je nepít alkohol a nekouřit.