Materiál a pomůcky na výrobu duhových řezů:
česance barvené vlny, mýdlo, horká voda, silonkové ponožky, bambusová rohož, plech s okrajem (tác), starý ručník, nůž, jehla, nit, sekundové lepidlo
Postup výroby:
Obr. 01Jednotlivé česance jemně roztáhneme a položíme na ručník umístěný na plechu. Česance skládáme střídavě vodorovně a svisle. Střídáme barvy.
Obr. 02
Do rozprašovací láhve si nalijeme hodně horkou vodu, čím teplejší, tím rychlejší bude proces plstění. Postříkáme plochu poslední vrstvy vlny.
![Výroba - Duhové řezy Výroba - Duhové řezy](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/tvorivy-amos-plsteni-postrk.jpg)
Připravenou a navlhčenou vlnu co nejpevněji vlnu srolujeme do válečku. Hlídáme jednotlivé vrstvy, aby se rolováním neposunuly.
Obr. 04
Celý váleček zabalíme do silonkové ponožky, vlna se při plstění nebude rozpadat.
![vyrob si sama - náhrdelník vyrob si sama - náhrdelník](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/tvorivy-amos-plsteni-mydlovani.jpg)
Váleček opět postříkáme horkou vodou a namydlíme. Oběma rukama nejdříve jemně válíme sem a tam. Až je váleček pevnější, přitlačíme na síle.
Obr. 06
Během tohoto procesu pořád namáčíme teplou vodou a mydlíme, aby váleček nezůstal studený, urychluje to proces plstění.
![vyrob si sama - náhrdelník vyrob si sama - náhrdelník](https://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/tvorivy-amos-plsteni-nahrdelnik.jpg)
Když je váleček dostatečně pevný, vyjmeme ho ze silonky a zarolujeme do bambusové rohože (prostírky). Opět vlhčíme, mydlíme a válíme.
obr. 08
Váleček vymácháme ve vodě a necháme uschnout. Poté krájíme na tenké plátky. Smyslem této techniky je hra s barvami, nyní vidíme mozaiku na řezu.
Obr. 09
Na spojení trojlístku použijeme vteřinové lepidlo. Plátky pak pomocí jehly navlékneme na šňůrku. Děkuji přátelům Jeníkovi a Kačce, kteří mě zasvětili do tajů práce s vlnou.