Jistě to znají všichni rodiče – naše děti mají spoustu
hraček, ale většina z nich je nedokáže zabavit příliš dlouho. Nedávno jsem
musela jet se svou roční dcerou sama dlouhou trasu autem a řešila jsem, čím jí
zpříjemnit cestu a hlavně ji zabavit.
Pochopitelně máme v autě spoustu různých (drahých) interaktivních hraček zavěšených na autosedačce, ale ty už všechny zná. Vyrobila jsem si tedy narychlo ze snadno dostupných zdrojů (co dům dá) obměnitelné chrastítko.
K výrobě hračky potřebujeme:
Průhledný plastový kelímek s víčkem – použila jsem od Vibovitu (ale vhodné se mi zdají třeba i od různých vlasových gelů apod.)
Provázek nebo stužku
Nůžky nebo nůž
Izolepu nebo tavicí pistoli
Náplň – malé hračky (např. z kinder vajec), větší knoflíky, zbytky různých hraček (např. kolečka od autíček), staré mince, barevná víčka z PET lahví – prostě co doma posbíráte po šuplících.
Postup výroby hračky do auta:
Jak už jsem zmínila, vyráběla jsem narychlo, takže uvedu jen nejjednodušší postup, nebo spíš jen nápad. Když budete chtít, můžete si s výrobou hračky dát mnohem víc práce, pohrát si a vyšperkovat ji.
Prázdný plastový kelímek zbavíme případných nálepek, očistíme, umyjeme. Doprostřed plastového víčka uděláme malou dírku – lze ji klidně vyvrtat vrtačkou nebo nebozízkem, ale já ji úplně jednoduše probodla nožem.
Touto dírkou provlečeme provázek nebo stužku a vespod víčka ji zajistíme několika uzlíky, tak aby opravdu nešla protáhnout zpátky. Těch uzlíků udělejte skutečně dost, nebo třeba zajistěte navlečeným velkým knoflíkem. Děti totiž dokážou vyvinout neuvěřitelnou sílu a vytrvalost, tak ať pak uprostřed cesty nemusíte hledat chrastítko někde pod sedadlem.
Nádobku naplníme připravenými hračkami, tak aby uvnitř zbylo ještě trochu místa, věcičky se mohly volně pohybovat a přiměřeně chrastit.
Víčko zajistíme izolepou, i když já doporučuji pro jistotu zalepit i tavnou pistolkou. Ručičky našich dětiček jsou skutečně všetečné a nenechavé a izolepa by je mohla lákat k prozkoumávání. Důkladné zajištění víčka je podle mě nejdůležitější úkon z celého postupu. Přece jen jsou uvnitř malé předměty, tak aby nedošlo k nějakému maléru.
Hotovou hračku pak připevníme třeba do auta na opěradlo proti autosedačce, ale dá se použít i do kočárku nebo do postýlky. A když hračka děcko omrzí, no tak ji jednoduše rozebereme a obměníme obsah.
ChytráŽena.cz