Na výrobu trička budeme potřebovat:
- Sadu razítek s černým textilním razítkovací polštářkem a textilní barevné fixy
- textilní razítkovací polštářky (podušky) několika barev (v našem případě zelený, fialový, vínový a červený)
- razítkovací polštářek na papír jakékoli barvy (v našem případě černý)
- nůžky, fix (tužka), tvrdší papír A4
- bavlněné tričko patřičné velikosti
Postup výroby trička:
1. Vymyslíme si z razítek hlavní motiv, zkoušíme si jejich různá seskupení. Vítězný motiv si otiskneme na tvrdší papír pomocí razítkovací podušky na papír.2. Červeným fixem (můžete tužkou… čímkoli) uděláme kousek od obrázku obrys celého motivu. Podle tohoto obrysu vystřihneme nůžkami obrázek. Ten nám dále poslouží jako „domácí šablona“.
3. Hlavní motiv poté natiskneme i na samotné tričko. Ale pozor, nezapomeneme si vyměnit podušky – na triko tiskneme textilní razítkovací poduškou. Tato poduška je součástí všech textilních razítkovacích sad. Pro každou barevnou podušku vybereme 1-2 razítka, která tiskneme jen tou jednou vybranou barvou. Nemícháme je mezi sebou, abychom si jednotlivé podušky od sebe neumazali.
Tajný tip: Pokud bude s razítky pracovat víc dětí, dejte každou podušku a vybraná razítka na oddělené tácky nebo talířky. A domluvte se, která razítka půjdou do jaké barvy.
4. Obrázek na tričku překryjeme naší papírovou „domácí šablonou“ a střídavě kolem ní a přes ni tiskneme jednotlivé různě barevné motivy – razítka.
5. Nakonec „domácí šablonu“ z trička sundáme. Díky ní jsme nepřetiskli hlavní motiv pudlíka na motorce. Ten zůstal krásně vidět.
6. Na závěr vymalujeme hlavní motiv přiloženými barevnými fixami.
7. Můžeme doplnit texty dle dané situace (hrubky s nadhledem odpustíme -:), dle akce, pro kterou bylo tričko vytvořeno, a také dozdobit vlastnoručními kresbičkami…
8. Když je celý výtvor hotový, zažehlíme jej přes pečicí papír – pak lze triko prát zhruba na 40 °C. Ovšem ideální je nosit nové triko hezky i několik dnů a nechat barvy takzvaně zestárnout.
Máme hotovo a holčičí party může začít!
Zdroj, foto: Aladine.cz