Kvalitní meteorologická stanice vás bude spolehlivě informovat o kompletní předpovědi počasí. Dokáže měřit aktuální vnější i vnitřní teplotu a vlhkost, ale také tlak. Dnešní meteostanice disponují rovněž pamětí pro datové soubory, zobrazují datum, kalendář, budík a hodiny, které jsou řízeny rádiovým signálem.
Jak meteostanice fungují
Meteostanice se skládá z měřících čidel, které posílají naměřené údaje do meteostanice, jenž konkrétní údaje zobrazí na svém displeji. Většina meteostanic umožňuje připojení až tří čidel. Domácí meteostanice jsou ideální na krátkodobé předpovědi v rozmezí několika hodin.Mezi meteostanicí a čidlem probíhá bezdrátový přenos, proto je důležitá jejich vzdálenost mezi sebou. Vzdálenost čidel a meteostanice by se měla ideálně pohybovat kolem třiceti metrů. Domácí meteostanice může být v dnešní době součástí každého bydlení.
Pokud jste vášnivý amatérský meteorolog, pořiďte si jednu z profesionálních domácích stanic. Ty disponují navíc i větroměrem, který měří rychlost i směr větru a dešťoměrem či rosným bodem. Tyto senzory stačí, spolu s kombinovaným senzorem pro měření venkovní teploty a vlhkosti, nainstalovat na stojan za okno a všechna naměřená data jsou poté bezdrátově přenášena do hlavní jednotky. Odtud je pak můžete díky přiloženému softwaru stáhnout do počítače a můžete si zobrazovat naměřené hodnoty v grafech a sledovat jejich historii.
Zdroj, foto: Kasa.cz