V rámci prohlídkové trasy lze vidět nejen stavby samotné, ale i jejich interiér vybavený dobovými exponáty. Maximální důraz je kladen na funkčnost všech exponátů a mnohé z nich je možné si v rámci prohlídky vyzkoušet. V průběhu roku ukázkově pečeme v historické peci apod.
Areál skanzenu je dostupný bez bariér. Jednotlivé rekonstrukce staveb jsou dostupné s omezením, ale většina vnitřních expozic je viditelná ze dveří.
Je možná i samostatná prohlídka jen s tištěným průvodcem a popiskami jednotlivých staveb. Samostatná prohlídka je možná kdykoli během otevírací doby, není vázaná na celé hodiny, jako prohlídka s průvodcem.
Od letošního léta je možné se i v areálu skanzenu ubytovat, také je zde možnost občerstvení. Hlavně malí návštěvníci ocení přítomnost domácích zvířat. K vidění jsou ovce, koně, kráva a další. U některých stavení nesmí chybět ani klasické venkovské bylinkové a zeleninovo-ovocné zahrádky. Celý skanzen působí jako balzám na duši a člověk má pocit, že zde je svět ještě v pořádku.
Pokud budete mít ještě čas a lákají vás rozhledny, tak zhruba 25 km od skanzenu v Krňovicích se nalézá rozhledna Vrbice. Ta je tvořená dřevěnou konstrukcí s vnitřním ocelových schodištěm. Nynější stavba nahradila původní z období 2. světové války. Ta postupem času chátrala. Samotná rozhledna je vysoká 29 m, ochoz je ve výši 25,5 metru. Na vrchol vystoupáte po 118 schodech.
Poté se vám nabídne nádherný kruhový výhled na celé Pardubicko, Kunětickou horu, Hradecko, Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník, Kozákov, Vamberk, Rychnov nad Kněžnou a Andrlův chlum.
Až k rozhledně je možné dojet automobilem, je zde možnost odpočinku a k občerstvení slouží bohatě zásobený stánek. V době naší návštěvy všude v okolí dozrávaly švestky, kterým jsme tedy neodolali a museli jsme alespoň ochutnat.
Vstup jak do skanzenu, tak na rozhlednu je v tomto případě zpoplatněn. Výlet je vhodný pro celou rodinu. Tak ať se vám líbí.
ChytráŽena.cz