Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Beran - roční horoskop na rok 2025Beran - roční horoskop na rok 2025 Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 04.04. 2025
Dnes má svátek Ivana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Změna na zimní čas se blíží – nezapomeňte si posunout hodinky

9. 10. 2011 | Péče o tělo

30. října 2011 nás čeká posun letního času na zimní. Od neděle si tedy pospíme o hodinu déle. Změna letního času na zimní čas však nemusí být pro každého příjemná. Faktory měnícího se počasí, menší přísun slunečního světla a další změny, které zimní počasí doprovázejí, přispívají ke zvýšené citlivosti, podzimní či zimní únavě a v mnoha případech také depresím.


Možná, že i tyto problémy vedly ke zrušení posunu času v některých státech – jako příklad můžeme zmínit Egypt, kde letní a zimní čas již vůbec nerozlišují.


hodinyDenní rytmy jsou člověku vrozené a přetrvávají i ve stálé tmě. Cirkadiální rytmus (tedy 24hodinový cyklus střídání světla a tmy) řídí náš lidský biorytmus pomocí tzv. vnitřních hodin v mozku. Každý den však mají tyto naše hodiny tendenci se o 12 minut zpožďovat, proto by měla být změna letního času na zimní bezbolestná.


Změna letního času na zimní


Náročnější situací pro organizmus je změna zimního času na letní. Organismus se musí tzv. "předbíhat". V období změn času se ordinace lékařů plní pacienty, kteří si stěžují na pokles výkonnosti, stres a depresi, nespavost, únavu a špatnou náladu. Ve většině případů se jedná o tzv. sezónní afektivní poruchu.


Tato porucha však nesouvisí se změnou času jako takovou. Hlavní příčinou je pokles slunečního svitu v zimním období, dále třeba také změna charakteru počasí a zvýšená citlivost nervové soustavy vůči zátěži. Ověřenou a často navrhovanou léčbou je respektování biologických potřeb lidského organizmu.


Změna letního času je stanovena na víkendovou noc v neděli 30. 10. 2011.  Naše hodinky si ve tři hodiny v noci posuneme zpět na dvě hodiny.


Vendi V.
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je to jen další ukázka toho,jak jsou obyč.lidi braní jen jako ovce
Obrázek uživatelky
profil
Vždy mi to vadilo a nevidím v tom do dneška žádnou výhodu. Mám s tím hrozné zdravotní potíže.
Obrázek uživatelky
profil
TAKE SI NA NEJ TEZKO ZVYKAM NEZ SI ZVYKNU JE ZAS ZMENA Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
taky nemam rada změnu,a to jedno na ktery ,mně vadi jak ten letni tak i ted jak přechazim na zimni,aby už to zrušili ,to byla by rada
Obrázek uživatelky
profil
Taky nemám změny ráda, ale letní čas ráda mám, když přijdu v létě z práce, tak je sluníčko ještě vysoko a dá se jít např. na koupaliště a večer ven např. na brusle, stmívá se později a den je celkově delší. Nejraději bych měla pořád letní čas a nebo tohle střídaní, ale jsem proti nechání klasického (zimního nebo jak to nezvat) času.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles